Чи здогадувався Василь Стус, що наслідком його слів «Всі, хто проти тиранії – встаньте» стане народження покоління тих, кого ще декілька років тому називали «пропащим»?
Джерело: Telegram-канал “Той самий Кухарчук“.
Ефект метелика відчувається лише крізь призму часу. Чим більше часу – тим глибший ефект. Іноді наслідки відчуваються лише крізь десятиліття, а інколи – потрібні сотні, тисячі або навіть мільйони років, щоб мах крильця маленької істоти спричинив невідворотний ефект.
Чи здогадувався Василь Стус рівно 58 років тому, що наслідком його слів у кінотеатрі “Україна” під час фільму “Тіні забутих предків”: “Всі, хто проти тиранії – встаньте” стане народження покоління тих, кого ще декілька років тому називали “пропащим”, яке сьогодні майстерно, немов народжені вбивати, як Боги війни, нищать ворога на полі бою?
Чи здогадувалися у 2020 черкаські мамкіні бандити, Меля і Кісон, коли хотіли зі мною домовитись про безболісну присутність опзж у Черкаському просторі і були послані нах#й, що той самий медведчук, який свого часу був “адвокатом” Стуса, якого вони намагалися напарити черкаському суспільству, стане причиною їх нерукопотисності в здоровому черкаському суспільстві?
Чи здогадується зараз медведчук, якого через декілька років знайдуть з перерізаною горлянкою, що його присутність в судилищі Стуса стане причиною його політичних невдач в українській політиці і, як наслідок, відродження українського духу тими, кого ще декілька років тому називали “пропащим” поколінням?
4 вересня, рівно через 20 років з моменту його доленосносних слів, Стуса було вбито.
Маю щиру впевненість, що його постать – недооцінена в українській історії, а його діяльність сьогодні має один значимий наслідок – ми успішно воюємо з ерефією.
Це те, що ні ми, ні весь світ, не могли навіть уявити ще декілька років тому.
Слава Василю Стусу! Памʼятаємо! Помстимося! Слава Україні!
Уранці 17 листопада військовослужбовиця Наталія Грабарчук знищила крилату ракету за допомогою переносного зенітно-ракетного комплексу “Ігла”. Це був її перший бойовий пуск, який одразу виявився успішним.
У віці 101 рік померла японська принцеса Мікаса (ім’я при народженні Юріко Такагі).
Український фільм “БожеВільні” режисера Дениса Тарасова здобув головну нагороду на Міжнародному етнографічному кінофестивалі “ОКО”, який проходив у Болгарії з 8 по 15 листопада.
Французький режисер, сценарист, кінопродюсер Люк Бессон, відомий за фільмами “Пʼятий елемент”, “Таксі”, “Люсі”, “Перевізник”, виступив на онлайн-конференції на форумі “Культура. Медіа. Цифра” у Москві, який відбувся 13-14 листопада.
У Новій Зеландії тисячі людей беруть участь у марші протесту до столиці Веллінгтон через законопроєкт, який переглядає принципи Договору Вайтангі — засновницького документа, підписаного між британською короною та корінними маорі 1840 року. Марш, відомий як хікой, триває вже дев’ять днів і охоплює міста по всій країні.