CNN : Війна РФ проти України не зменшила бажання Кремля втрутитися у вибори в США
Джерело: CNN
Повномасштабна війна Росії проти України не послабила бажання Кремля втрутитися у президентські вибори у Сполучених Штатах Америки 2024 року.
Директор Агентства національної безпеки генерал Пол Накасоне зазначив, що Росія все ще має достатньо можливостей для втручання у президентські вибори в Сполучених Штатах, попри виснажливу дворічну війну проти України.
Це важливий рік для них. Вони дивляться на це (вибори в США – ред.), і я припускаю, що, з огляду на виклик, який вони мають в Україні, очевидно, це те, на що вони хочуть вплинути, – наголосив він.
З цією думкою також погодився і директор ФБР Кріс Рей.
Раніше високопосадовець Міністерства юстиції стверджував, що зосередженість російських спецслужб на Україні принесла користь США.
Усі [російські] розвідувальні служби, які ми щодня перевіряємо на предмет діяльності, спрямованої проти Сполучених Штатів, тепер приділяють час і увагу Україні зі зрозумілих причин, – зауважив CNN Шон Ньюелл, який очолює відділ національної кібербезпеки департаменту.
Одначе, російська розвідка продовжує шукати шляхи впливу на підтримку України з боку уряду США, включно з військовою матеріально-технічною підтримкою, пояснив Ньюелл.
Накасоне та Рей спільно висловили впевненість у здатності забезпечити вибори завдяки “експоненціально складнішій” співпраці між національною безпекою та кіберагенціями, а також приватним сектором. Проте визнали, що іноземні супротивники також стають кращими.
У США назвали Росію, Китай та Іран “основними гравцями”, які хочуть втрутитися в американські вибори.
Директор ФБР підрахував, що армія хакерів у Китаї більша, ніж армія всіх великих країн разом узятих, і в 50 разів перевищує те, що є в його розпорядженні. Накасоне погодився, що США ніколи не зрівняються з Китаєм за кількістю хакерів, однак запевнив, що США мають якісну перевагу.
- Згідно зі звітом канадського Центру з безпеки комунікацій, більшість кібернетичних нападів на виборчі системи й процеси у світі здійснили хакери, пов’язані із Росією та Китаєм.
- Команда ЄС із реагування на надзвичайні ситуації в кіберпросторі попередила про плани російської хакерської групи “Fancy Bear”, яка націлилась на європейські уряди.
- Північна Корея може розпочати військові та кіберпровокації для підвищення свого авторитету під час виборів у США та Південній Кореї.
- Національний центр кібербезпеки Великої Британії (NCSC) заявив, що такі країни, як Росія, ймовірно, намагатимуться втрутитися в результати виборів в багатьох країнах наступного року.
Президент України Володимир Зеленський висловив занепокоєння, що війна Росії проти України, яка триває вже третій рік, може ще більше загостритись, якщо Україна за підтримки союзників не втримає оборону проти подальшого наступу РФ.
Президент США Дональд Трамп заявив, що йому сказали, що Росія “зробила помилку”, коли вдарила по місту Суми 13 квітня, внаслідок чого загинуло щонайменше 34 людини.
В Нью-Йорку на Таймс-сквер проходить акція на підтримку України після російської атаки Сум, внаслідок якої загинули 34 людини, постраждало – 117, зокрема 15 дітей.
Поліція Києва та СБУ встановили особи молодиків, які слухали російську музику на столичному Подолі – їх притягнуто до адміністративної відповідальності.
Грузинські правоохоронці затримали у Батумі двох осіб за звинуваченням у вимаганні великої суми грошей – $180 тисяч – у громадянина України.