CNN : Війна РФ проти України не зменшила бажання Кремля втрутитися у вибори в США

Джерело: CNN

Повномасштабна війна Росії проти України не послабила бажання Кремля втрутитися у президентські вибори у Сполучених Штатах Америки 2024 року.

Директор Агентства національної безпеки генерал Пол Накасоне зазначив, що Росія все ще має достатньо можливостей для втручання у президентські вибори в Сполучених Штатах, попри виснажливу дворічну війну проти України.

Це важливий рік для них. Вони дивляться на це (вибори в США – ред.), і я припускаю, що, з огляду на виклик, який вони мають в Україні, очевидно, це те, на що вони хочуть вплинути, – наголосив він.

З цією думкою також погодився і директор ФБР Кріс Рей.

Раніше високопосадовець Міністерства юстиції стверджував, що зосередженість російських спецслужб на Україні принесла користь США.

Усі [російські] розвідувальні служби, які ми щодня перевіряємо на предмет діяльності, спрямованої проти Сполучених Штатів, тепер приділяють час і увагу Україні зі зрозумілих причин, – зауважив CNN Шон Ньюелл, який очолює відділ національної кібербезпеки департаменту.

Одначе, російська розвідка продовжує шукати шляхи впливу на підтримку України з боку уряду США, включно з військовою матеріально-технічною підтримкою, пояснив Ньюелл.

Накасоне та Рей спільно висловили впевненість у здатності забезпечити вибори завдяки “експоненціально складнішій” співпраці між національною безпекою та кіберагенціями, а також приватним сектором. Проте визнали, що іноземні супротивники також стають кращими.

У США назвали Росію, Китай та Іран “основними гравцями”, які хочуть втрутитися в американські вибори.

Директор ФБР підрахував, що армія хакерів у Китаї більша, ніж армія всіх великих країн разом узятих, і в 50 разів перевищує те, що є в його розпорядженні. Накасоне погодився, що США ніколи не зрівняються з Китаєм за кількістю хакерів, однак запевнив, що США мають якісну перевагу.

5 лютого до України з візитом прибув міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі.

Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) стало першим великим агентством національної безпеки, яке запропонувало всім своїм співробітникам викуп за умови добровільного звільнення. Це рішення ухвалено в рамках ініціативи президента США Дональда Трампа, спрямованої на скорочення штату федерального уряду.

У ніч на 5 лютого (з вечора 4 лютого) російські окупаційні війська атакували Україну двома ракетами та понад сотнею безпілотників.

Британець, який працював медиком-добровольцем в Україні, наприкінці січня втратив руку та ногу внаслідок російської атаки у Покровську.

Офіційні особи РФ виправдовують рішення Кремля не оголошувати мобілізацію в країні, навіть попри те, що шукати добровольців для участі у війні стало важче.