CNN : Війна РФ проти України не зменшила бажання Кремля втрутитися у вибори в США

Джерело: CNN

Повномасштабна війна Росії проти України не послабила бажання Кремля втрутитися у президентські вибори у Сполучених Штатах Америки 2024 року.

Директор Агентства національної безпеки генерал Пол Накасоне зазначив, що Росія все ще має достатньо можливостей для втручання у президентські вибори в Сполучених Штатах, попри виснажливу дворічну війну проти України.

Це важливий рік для них. Вони дивляться на це (вибори в США – ред.), і я припускаю, що, з огляду на виклик, який вони мають в Україні, очевидно, це те, на що вони хочуть вплинути, – наголосив він.

З цією думкою також погодився і директор ФБР Кріс Рей.

Раніше високопосадовець Міністерства юстиції стверджував, що зосередженість російських спецслужб на Україні принесла користь США.

Усі [російські] розвідувальні служби, які ми щодня перевіряємо на предмет діяльності, спрямованої проти Сполучених Штатів, тепер приділяють час і увагу Україні зі зрозумілих причин, – зауважив CNN Шон Ньюелл, який очолює відділ національної кібербезпеки департаменту.

Одначе, російська розвідка продовжує шукати шляхи впливу на підтримку України з боку уряду США, включно з військовою матеріально-технічною підтримкою, пояснив Ньюелл.

Накасоне та Рей спільно висловили впевненість у здатності забезпечити вибори завдяки “експоненціально складнішій” співпраці між національною безпекою та кіберагенціями, а також приватним сектором. Проте визнали, що іноземні супротивники також стають кращими.

У США назвали Росію, Китай та Іран “основними гравцями”, які хочуть втрутитися в американські вибори.

Директор ФБР підрахував, що армія хакерів у Китаї більша, ніж армія всіх великих країн разом узятих, і в 50 разів перевищує те, що є в його розпорядженні. Накасоне погодився, що США ніколи не зрівняються з Китаєм за кількістю хакерів, однак запевнив, що США мають якісну перевагу.

За даними ЗМІ Головнокомандувач ЗС Великої Британії адмірал Ентоні Радакін таємно допоміг українським військовим атакувати російські кораблі.

У Росії заявили про намір збільшити виробництво літаків дальнього радіолокаційного виявлення А-50. Водночас аналітики ISW сумніваються у таких можливостях РФ.

В Україні триває 737-ма доба повномасштабного вторгнення військ РФ. За цей час українські захисники вбили та поранили понад 414 тисяч окупантів.

Уночі 1 березня у Полтавській області було зафіксовано землетрус магнітудою 3,6.

Протягом минулої доби відбулося 83 бойові зіткнення. Загалом ворог завдав 3 ракетних та 91 авіаційних удари, здійснив 142 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.