«Це такий серйозний вибір»: Салліван закликав схвалити пакет допомоги Україні на $61 млрд

Джерело: The Telegraph

Радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Конгрес “дозволить Путіну взяти гору”, якщо не схвалить пакет допомоги Україні вартістю 61 мільярд доларів.

Незабаром відбудеться голосування Сенату щодо екстреного пакета зовнішньої допомоги на суму 106 мільярдів доларів, який включає понад 61 мільярд доларів для України.

“Конгрес має вирішити, чи продовжувати підтримувати боротьбу за свободу в Україні… чи Конгрес проігнорує уроки, які ми винесли з історії, і дозволить Путіну перемогти. Це так просто. Це такий серйозний вибір”, — сказав Салліван журналістам у Білому домі.

Він заявив це після цього, як директорка Офісу менеджменту та бюджету США Шаланда Янг повідомила, що поточне фінансування США для України закінчиться до кінця місяця.

Також зауважимо, що сьогодні, 5 грудня, президент України Володимир Зеленський виступить зі зверненням до сенаторів США напередодні голосування.

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков прокоментував заяви про переговори, які нібито ведуться, про закриття кордону з Польщею.

Триває сімсот тридцять п’ята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Протягом доби на фронті відбулось 79 бойових зіткнень між українськими захисниками та російськими окупантами.

Пентагон вирішує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги, що залишилося, для підтримки зусиль України у боротьбі з російською агресією, навіть без гарантій того, що ці кошти будуть компенсовані Конгресом.

На платформі “Укренерго” відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Відтак, Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.

У межах саміту “Україна – Південно-Східна Європа” в Тирані президент Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Чорногорії Яковом Мілатовичем.