Центр стратегічних комунікацій видалив ролик, де журналістів роблять винними в обстрілах РФ

Джерело: ІМІ

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки видалив зі своїх соціальних мереж відео, в якому журналістів звинувачували в російських обстрілах.

Про це в коментарі Інституту масової інформації повідомив керівник Центру Ігор Соловей.

Він пояснив, що завданням Центру є серед іншого посилення “голосу” держави в суспільстві, зокрема через донесення певних меседжів через медіа. Саме таку мету мав і п’ятий ролик у межах проєкту “Інформаційна безпека”, у якому йшлося про важливість дотримання заходів безпеки під час висвітлення діяльності оборонних підприємств.

“Але оскільки в результаті медійного розголосу такий запит з боку зацікавлених організацій зник – ролик на їхніх сторінках видалений, то його існування на ресурсах центру також більше не актуальне”, – сказав Ігор Соловей.

Нагадаємо, 16 квітня низка державних інституцій, зокрема Міноборони та Генштаб ЗСУ, оприлюднили анімаційний ролик із гаслом “Один репортаж — один удар”. У відео журналістка знімає сюжет на тлі підприємства, де виробляють дрони. Цей репортаж потрапляє до російських спецслужб, які визначають координати об’єкта для удару. Далі показано, як ракета влучає в будівлю. В кадрі з’являється інший репортер без засобів захисту, який повідомляє про наслідки атаки та переповнені лікарні.

За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.

Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.

Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.

Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.