ЦНС: Росіяни хочуть «зачистити» бібліотеки Криму від книг про Голодомор, УПА і Джемільова

Джерело: ЦНС

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

Так, згідно з інформацією українського підпілля відповідні “вказівки” розіслано в усі бібліотеки Криму від провідного методиста Кримської республіканської універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка Софії Рибак. Вона закликала прибрати з полиць книги, у котрих згадується про Голодомор, визвольну боротьбу українського народу, а також будь-яку літературу про діяльність кримських татар на півострові.

Окрім переліченої літератури, методист доводить інформацію про рішення міністерства юстиції РФ щодо так званого “переліку нацистських організацій та символів”. Зокрема до таких внесено Українську повстанську армію та Організацію українських націоналістів. Відтепер “нацистськими” окупанти визнають вітання “Слава Україні” і відповідь “Героям слава”, а також тризуб.

Усі книги, на яких зображений тризуб, необхідно вилучити з фондів, – зазначено у повідомленні.

Росіяни виправдовують свої дії тим, що вони вилучають “нацистську літературу”, однак, до переліку такої літератури потрапляють всі українські книги.

Також зауважується, що окупаційна влада погрожує покаранням за невиконання розпорядження.

У ЦНС закликали повідомляти за посиланням про відомі факти злочинів окупаційної влади, колаборантів та ворога на тимчасово окупованих територіях.

Читайте також: Професорка університету Райса: Перемога України змусить РФ переписати свою історію

Раніше ми повідомляли, що у тимчасово окупованому Криму росіяни продовжують поширювати друковані інформаційно-пропагандистські матеріали, аби сформувати потрібну Кремлю громадську думку серед жителів півострова.

Своєю чергою, представники українського руху спротиву окупації “Жовта стрічка” продовжують знищувати пропагандистську макулатуру на тимчасово окупованих територіях.

Читайте також: Росіяни намагаються дискредитувати історичну спадщину козацтва на ТОТ

Нещодавно у Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованих територіях росіяни продовжують “політику промивання мізків” дітям і завозять російську літературу. Стало відомо, що на тимчасово окуповані території Луганської області російські загарбники завезли понад 750 тисяч пропагандистських книг.

Також у ЦНС повідомляли, що на тимчасово окупованих територіях України росіяни планують поширити в освітніх закладах нові підручники “з історії”.

  • На ТОТ Запорізької області представники окупаційної адміністрації чинять психологічний тиск на освітян, які відмовились працювати на окупаційну владу.
  • Російські загарбники на тимчасово окупованих територіях грабують шкільні музеї. Зокрема окупанти вилучають експонати, що стосуються історії України.
  • Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що нещодавно з тимчасово окупованої території Херсонщини вдалося виїхати цивільному подружжю. Вони розповіли про жорстоке відношення росіян, зокрема жінку окупанти двічі побили лише за українську мову.

26 травня президент Володимир Зеленський звернувся до глави США Джо Байдена та китайського лідера Сі Цзіньпіна з закликом взяти участь у Глобальному саміті миру.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що європейські банки, працюючи у Росії, постають перед зростаючими ризиками. Нині США розглядають можливість посилення вторинних санкцій щодо банків, викритих у сприянні операціям у межах військових зусиль Росії.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 26 травня щодо російського вторгнення. Від початку доби на фронті відбулося 95 бойових зіткнень.

Президент Володимир Зеленський зустрінеться з прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом у Мадриді 27 травня. Сторони мають намір підписати угоду щодо гарантій безпеки для України. Текст документа погодили 7 травня.

Представники розвідки США та союзників відслідковують зростання кількості диверсійних операцій у Європі з боку РФ. Дії РФ є частиною російської кампанії з підриву постачання озброєння Україні.