Цьогорічні втрати військ РФ у війні найбільші з початку вторгнення – Сирський
Джерело: Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський
Олександр Сирський провів нараду щодо підсумків діяльності Збройних Сил України за 2024 рік.
Під час наради Головнокомандувач заслухав доповіді про ведення бойових дій, роботу ПС ЗСУ та ППО, РЕБ, безпілотних систем, підготовку та відновлення боєздатності, логістику, мобілізацію, протидію правопорушенням.
“Цей рік був складним випробуванням нашої міцності. Але, попри все, ми вистояли і продовжуємо боротьбу – стримуємо чисельно переважаючого ворога, зберігаємо контроль над стратегічно важливими ділянками, утримуємо контроль над західною частиною Чорного моря, скорочуємо військовий та промисловий потенціал ворога, в тому числі і засобами DeepStrike”.
Сирський наголосив, що українські воїни знищують ворожі війська всіма можливими засобами.
Зокрема, за підрахунками, з початку 2024 року російські окупаційні війська втратили понад 421 тисячу бійців (вбиті та поранені).
“Тобто цього року росіяни заплатили найвищу ціну від початку свого вторгнення в Україну. Загальні втрати ворога за весь цей час становлять приблизно 785 тисяч військових”.
Головнокомандувач також повідомив, що цього року у ЗСУ створили Сили безпілотних систем, що є необхідним у межах сучасної технологічної війни.
За словами Сирського, у 2024 році обсяги постачання безпілотних систем до підрозділів збільшилися у 19 разів. Кількість уражених та знищених цілей противника зросла в 3,7 раза.
“Також у цьому році ми збільшили терміни базової підготовки мобілізованих. Адже якісна підготовка є умовою збереження життів наших воїнів, на чому наголошую постійно”.
Сирський наголосив, що на доповіді узагальнено існуючі проблеми та окреслено шляхи їхнього розв’язання, визначено пріоритети на 2025 рік і поставив конкретні завдання командуванням та управлінням.
“Дякую воїнам за стійкість оборони України в таких неймовірно важких умовах. Слава Україні!”, – резюмував Головнокомандувач.
- Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов повідомив, що українські БпЛА можуть завдавати ударів по цілях, розташованих на відстані до двох тисяч кілометрів.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.