Decathlon продовжує продаж одягу в РФ попри офіційний вихід із ринку – ЗМІ
Джерело: France24
Французька компанія роздрібної торгівлі спортивними товарами Decathlon таємно продовжує продаж одягу в РФ, попри офіційний вихід із ринку.
Як нагадали в агентстві, корпорація Decathlon, продажі якої минулого року склали 15,4 мільярда євро (16,9 мільярда доларів), через декілька тижнів після повномасштабного вторгнення РФ в Україну оголосила про вихід з російського ринку.
У жовтні цього року Decathlon продав свої 60 місцевих російських торгових точок компанії Desport.
Утім, впродовж останніх тижнів “дуже непомітно” Decathlon продовжував постачати Desport продукцію своїх флагманських брендів Quechua, Wedze та Kalenji.
Посилаючись на внутрішні документи, відео з відкритим кодом та заяви колишніх співробітників, розслідувальний сервіс Disclose повідомив, що Decathlon запровадив “велику систему для приховування свого експорту в межах угоди про постачання з Desport”, яка, за її словами, має вартість щонайменше 12 мільйонів доларів, використовує підставну компанію в Дубаї та дочірню компанію у Сінгапурі.
Ця операція, як наголосили в Disclose, вивела Decathlon “на межі законності”.
“Влітку 2023 року я дізнався, що Decathlon хоче продовжити продаж своєї продукції в Росії”, – прокоментувало джерело на умовах анонімності, яке нещодавно залишило компанію.
За даними видання, для задоволення російського попиту Decathlon довелося переорієнтувати частину свого виробництва, спочатку призначеного для ринків ЄС, та збільшити виробництво на азійських виробничих майданчиках.
На прохання журналістів прокоментувати цю інформацію представники компанії Decathlon сказали, що бренд “не має магазинів у Росії, не має персоналу та не володіє частками в діючих компаніях в цій країні”.
- Американська компанія Burger King, як і раніше, працює в Росії, попри те, що власник мережі ресторанів швидкого харчування пообіцяв покинути ринок РФ після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році.
- Одна з найбільших страхових компаній світу Uniqa продає свій бізнес у Росії і повністю виходить з російського ринку.
- Шведська компанія Essity, яка виробляє товари для гігієни, завершила продаж своїх операцій у Росії за ціною приблизно 1,2 мільярда шведських крон на безготівковій та безборговій основі.
- Японський виробник вантажівок Isuzu Motors Ltd повністю виходить з російського ринку.
- Найбільший італійський банк Intesa Sanpaolo вирішив закрити своє представництво в Москві, однак наразі не зміг отримати дозволу на повний вихід з РФ через обмеження влади на продаж активів.
- Деякі іноземні компанії, які намагаються вийти з російського ринку, стикаються зі значними витратами, оскільки влада РФ вимагає великі знижки на активи, що продаються.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.