Денис Шмигаль провів зустріч із директоркою Світової організації торгівлі: обговорили розвиток торгівлі та її діджиталізацію
Джерело: Денис Шмигаль у Telegram
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч із директоркою Світової організації торгівлі (СОТ) Нгозі Оконджо-Івеалою, яка відвідала Київ.
Під час зустрічі очільник уряду зазначив, що Україна розраховує на підтримку Світової організації торгівлі у відновленні українського аграрного експорту. Також прем’єр-міністр подякував СОТ за політичну підтримку та за допомогу в подоланні викликів, які генерує Росія, провокуючи світову продовольчу кризу.
Крім того, Денис Шмигаль закликав посилити міжнародний тиск для відновлення зернової ініціативи та висловив сподівання на допомогу СОТ в гуманітарному розмінуванні.
Під час зустрічі сторони також обговорили розвиток торгівлі та її діджиталізацію.
Зокрема, Нгозі Оконджо-Івеалу наголосила на важливості розблокування зернового коридору. Директорка СОТ також високо оцінила українську програму підтримки малого та середнього бізнесу “єРобота”, що допомагає створити робочі місця в Україні.
“Був радий почути, що СОТ підтримає програму та буде готова допомогти із залученням коштів для фінансування грантів”, – зазначив Денис Шмигаль.
Також під час зустрічі відбулася передача Україною протоколу про схвалення Верховною Радою України змін до угоди про заснування СОТ. Мовиться про заборону субсидій за незаконне, незареєстроване і нерегульоване рибальство з метою захистити морські біоресурси.
- Кабінет міністрів України прийняв постанову, яка змінює механізм митного оформлення товарів, що підлягають ліцензуванню в межах угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Республікою Північна Македонія.
- Міністр фінансів України Сергій Марченко та міністр фінансів Федеративної Республіки Німеччина Крістіан Лінднер підписали спільну декларацію про наміри посилення співпраці між Міністерством фінансів України та фінансовим відомством Німеччини.
14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.
Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.