Депутатка Європарламенту закликала Україну включити опозицію до виконавчих органів влади

Джерело: “Інтерфакс-Україна”

Депутатка Європейського парламенту та заступниця голови делегації Європарламенту в Комітеті парламентської асоціації ЄС-Україна Віола фон Крамон заявила, що Україні варто включити представників опозиції у виконавчі органи влади.

“Так, це те, що я вважаю необхідним. Думаю, нам слід було поставити це попередньою умовою на самому початку [надання Україні фінансової допомоги]”, – сказала вона.

Фон Крамон зазначила, що прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу через 24 години після нападу ХАМАС на Ізраїль створив військовий кабінет і подбав про те, щоб “залучити всіх і щоб усі говорили одним голосом”. Вона зазначила, що того ж “можна було очікувати від України”.

Депутатка заявила, що надалі цю умову можуть висунути союзники України під час надання подальшої фінансової допомоги. 

“Вважаю, потрібно зробити так, щоб усі учасники політичної арени отримували однакову увагу, однаковий доступ і однаковий фінансовий огляд. Так вони знатимуть, які гроші приходять і йдуть, і чому ухвалюються ті чи інші рішення. Я за те, щоб більшою мірою залучати опозицію до процесу ухвалення рішень на виконавчому рівні”, – пояснила вона.

Фон Крамон також прокоментувала випадки, коли нардепам відмовляли в підписанні відряджень за кордон. 

“Так, ми дуже добре про це обізнані і боремося за права моїх колег. Це ненормально. Але річ не тільки в опозиції. Цікаво, що після одного з голосувань із таким самим зверненням зіткнулися й ті люди, які не голосували за певний закон. Тож справа не тільки в опозиції. Насправді це використовується як політичний інструмент проти тих депутатів, які не йшли президентською лінією, і це проблема”, – наголосила вона.

Депутатка також сказала, що “було б справедливо”, якби Верховна Рада знову допустила журналістів висвітлювати свою роботу. Вона прокоментувала медіаландшафт в Україні й зазначила, що не підтримує роботу телемарафону “Єдині новини”.

“У цей марафон [телемарафон “Єдині новини”] вони фактично включили всіх журналістів і домоглися того, що плюралізм медіаландшафту практично зник. Ця єдність не відображає розмаїття політичного ландшафту, і це можна критикувати. Я критикую це. Але я б не сказала, що немає вільних і об’єктивних ЗМІ”, – сказала депутатка.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.