Держдума РФ прагне анулювати радянський договір про приєднання Криму до України
Джерело: Reuters
До російської держдуми внесено проєкт закону про скасування договору від 1954 року, згідно з яким Крим став частиною України.
Згідно з документом російських депутатів, передачу Криму Україні вони просять вважати “свавільною” та “незаконною”.
Мотивують свою позицію росіяни тим, що передача Криму Україні проводилась без референдуму, а тому влада СРСР начебто не мала права передавати територію від однієї республіки СРСР до іншої без згоди населення.
На цей час невідомо, коли законопроєкт буде розглянуто російськими парламентарями.
Раніше процес передачу Криму до складу України засудив і президент РФ Володимир Путін. За його словами, це було “порушенням правових норм”.
У 1991 році у Криму, як і у решті регіонів України, пройшов референдум за незалежність від СРСР. Після розпаду Союзу Росія та Україна визнали кордони одна одної.
Водночас у 2014 році війська РФ незаконно окупували півострів, провівши там “референдум”. Україна та більшість держав світу не визнали його законним.
У 2022 році окупований Крим став одним зі стартових майданчиків військ РФ для повномасштабного вторгнення в Україну.
Україна ж від початку широкомасштабної війни влаштовувала часті напади на російські цілі в Криму та обіцяє відвоювати всю свою окуповану Росією територію.
- У російській держдумі розглядають проєкт закону, який дасть змогу уряду РФ визначати іноземні організації, які причетні до урядів інших держав “небажаними”. Їх засновникам та учасникам буде заборонено в’їзд до Росії.
З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.
Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.
Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.
З прифронтових територій Сумщини евакуювали місцеву жительку разом з 12 собаками. Вона була єдиною мешканкою на своїй вулиці.