Держсекретар США і Пентагон закличуть Конгрес об’єднати пакети допомоги Україні та Ізраїлю

Джерело: Reuters

Міністр оборони США Ллойд Остін і держсекретар Ентоні Блінкен планують переконувати Конгрес США, аби той схвалив для безпеки кордонів Америки, України та Ізраїлю єдиний пакет допомоги на суму 106 млрд доларів.

Обидва посадовці нададуть свідчення комітету щодо відповідного запиту Байдена. Раніше президент США просив у Конгресу схвалення для України подальшої допомоги на суму 61,4 млрд доларів.

Також Байден для Ізраїлю просив 14,3 млрд доларів, а на гуманітарну допомогу – 9 млрд. Йдеться і про Ізраїль, і про Сектор Гази. Ще 13,6 млрд доларів він передбачав на безпеку кордону США, 4 млрд доларів – на військову допомогу та державне фінансування для протидії регіональним зусиллям Китаю в Азії.

Нині Палату представників очолюють республіканці, які виступають проти об’єднання двох пакетів. Також ц США громадська підтримка допомоги Україні зменшується.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.