Десятки тисяч людей у Новій Зеландії протестують проти закону про маорі

Джерело: The Guardian

Ймовірно, найбільший в історії Нової Зеландії протест на підтримку прав маорі відбувся після мирної ходи, яка протягом дев’яти днів йшла через усю країну до столиці Веллінгтона.

Як розповіли у виданні, від 35 до 50 тисяч людей приєдналися до демонстрації в останній день дев’ятиденного маршу проти пропозиції, яка ставить під сумнів статус корінного населення маорі.

Ключова частина мітингу відбувалася біля парламенту Нової Зеландії.

Зазначається, що договір Вайтангі був підписаний у 1840 році для встановлення миру між корінними жителями маорі та британськими колонізаторами. Принципи Договору створюють основу для сприяння партнерству між корінними та некорінними жителями Нової Зеландії.

Договір, який був написаний двома мовами, кожна сторона розуміє інакше. На думку маорі, їм має бути “дозволено безперешкодно користуватися своєю територією і природою”. Але в англійській версії це стосується тільки земель, які вже оброблялися маорі.

Згідно з повідомленням, акція протесту відбулася за законопроєктом Девіда Сеймура, лідера коаліційної партії ACT Нової Зеландії. Він заявив, що Договір Вайтангі сприяє нерівності. Тому він хоче внести поправки до договору.

Ідея Сеймура викликала гнів серед населення, науковців та правозахисних організацій. Вони вважають, що ця політика “спричиняє розбіжності та підриває відносини між маорі та владою”.

Колишня прем’єр-міністерка від Консервативної партії Дженні Шиплі зауважила, що ця пропозиція загрожувала “розколом Нової Зеландії”.

Тоді як чинний прем’єр-міністр Крістофер Луксон пообіцяв, що законопроєкт не буде прийнятий. При цьому вказано, що прем’єра критикують за те, що він дозволив обговорити проєкт закону в парламенті.

Ймовірно, найбільший в історії Нової Зеландії протест на підтримку прав маорі відбувся після мирної ходи, яка протягом дев’яти днів йшла через усю країну до столиці Веллінгтона.

Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами повної перевірки виявило ознаки декларування недостовірних відомостей на понад 3,4 млн грн у декларації голови Харківської обласної ради за 2022 рік. 

Результати нового дослідження засвідчили, що жарти, згенеровані штучним інтелектом, викликають більше сміху, ніж ті, які створюють люди. 

За 1000 днів війни екологічна шкода, завдана воєнними діями, оцінюється приблизно в 71 млрд доларів. Внаслідок обстрілів та лісових пожеж в атмосферу додатково потрапили 180 млн тонн діоксиду вуглецю, повідомила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук під час Конференції ООН з питань зміни клімату (COP29) в Баку.

Іран проігнорував міжнародні вимоги обмежити свою ядерну програму, збільшивши запаси урану, збагаченого до 60%. AP пояснює, що такий уран можна легко збагатити до 90% і отримати один із компонентів ядерної зброї.