Деякі споживачі зловживають можливістю не сплачувати за електроенергію в умовах війни

Джерело: пресслужба Міністерства енергетики України

Міністр енергетики України Герман Галущенко зазначив, що мешканців регіонів, не дотичних до бойових дій, зловживають можливістю не сплачувати за використану електроенергію в умовах війни.

Він додав, що це несправедливо стосовно споживачів прифронтових областей, які регулярно здійснюють своєчасні платежі.

“Є розуміння, якщо це прифронтова територія і там відбуваються бойові дії. Але мені важко зрозуміти, наприклад, зростання боргу по Чернівецькій області – це більше мільярда гривень. На жаль, деякі споживачі, як побутові, так і непобутові, почали використовувати цю заборону, просто щоб не платити. Це нечесно. Особливо, коли прифронтові платять більше, ніж області, які не дотичні безпосередньо до бойових дій. Я вважаю це як мінімум несправедливим”, – сказав міністр.

Він наголосив, що від своєчасної оплати за електроенергію залежить також і швидкість відновлення електропостачання після пошкоджень внаслідок ракетних ударів РФ або стихійних лих.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.