Дієта з високим вмістом фруктів і овочів знижує ризик серцевих захворювань – дослідження
Джерело: CNN
Здорове харчування може покращити здоров’я серця та нирок. Згідно з новими дослідженнями, споживання фруктів і овочів може значно знизити ризик серцевих та ниркових захворювань у людей з високим кров’яним тиском.
Рослинна дієта пов’язана з загальним самопочуттям і зниженням ризику хронічних захворювань, включаючи хвороби нирок.
Пацієнти з гіпертонією часто страждають від хвороб серця і нирок. Проблема в тому, що більшість населення споживає набагато більше м’яса та продуктів тваринного походження, ніж основних фруктів і овочів.
Дослідження показало, що зменшення кислотності раціону може зменшити ускладнення, пов’язані з низкою захворювань.
Науковці провели контрольне дослідження з участю 153 осіб з гіпертонією. Учасників розділили на три групи: одна додала до раціону більше фруктів та овочів, інша приймала харчову соду, а третя продовжила стандартний прийом.
Результати дослідження
Після п’яти років дослідники виявили, що і дієта, багата клітковиною, і харчова сода сприяли здоров’ю нирок, однак, тільки фрукти та овочі покращували здоров’я серця.
Тоді як харчова сода знижувала кислотність і сприяла здоров’ю нирок.
Фрукти та овочі містять велику кількість вітамінів, мікроелементів та клітковини. Щоб отримати максимальну користь, порції повинні складатися з різних фрукти та овочів. Вони зазвичай мають низький вміст жиру та калорій. Тож щоденне вживання може допомогти підтримувати нормальну вагу та здоров’я серця.
Висновки
Результати показують, що дієта з високим вмістом фруктів і овочів має бути основною частиною лікування пацієнтів з високим кров’яним тиском.
Доктор Маріон Нестле зазначила, що рослинна дієта знижує ризик хронічних захворювань та передчасну смертність.
Практичні поради
Американська кардіологічна асоціація рекомендує чотири-п’ять порцій фруктів і овочів на день. Особливо корисною є дієта DASH, яка включає чотири-шість порцій овочів і ще чотири-шість порцій фруктів; три порції цільнозернових продуктів; дві-чотири порції знежирених або нежирних молочних продуктів; і кілька порцій нежирного м’яса та горіхів, насіння та бобових щодня.
Виклики та рішення
Водночас зміни в харчуванні можуть бути ускладненими обмеженою доступністю або привабливістю фруктів і овочів. Важливо експериментувати з приготуванням овочів, щоб зробити їх смачнішими.
Окрім того, іноді громади мають обмежений доступ до свіжих продуктів. Тож медикаментозне втручання все ще є важливою частиною контролю артеріального тиску, захворювань нирок і серця, зауважують науковці.
Дослідження показує, що системи охорони здоров’я повинні зосередити увагу на тому, щоб зробити харчування частиною боротьби з цими захворюваннями.
Додамо, раніше чергове дослідження засвідчило, що люди, які дотримуються нездорової дієти з низьким вмістом вуглеводів на основі м’яса, пізніше частіше набирають вагу порівняно з тими, хто дотримувався рослинної дієти.
- “Планетарна дієта” – це раціон харчування, що передбачає споживання великої кількості клітковини та мікронутрієнтів. Фактично такий спосіб харчування розроблений спеціально для збереження нашої планети та здоров’я. Згідно з новим дослідженням вживання “дружніх до планети” продуктів може знизити ризик смерті людини від раку, серцевих захворювань та інших хронічних захворювань на 25%.
- Не всі калорії однакові: вони можуть бути високої та низької якості – нове дослідження.
- Лікарка-дієтологиня Тетяна Лакуста дала поради батькам, як правильно говорити з дітьми про їхнє тіло та їжу.
Компанія Ілона Маска Neuralink отримала дозвіл в Канаді на проведення першого клінічного випробування мозкового імплантату, який зможе допомогти паралізованим людям користуватися цифровими пристроями за допомогою думки.
Російська армія використовує українські стратегічні бомбардувальники, котрі Київ передав Москві у 1999 році в обмін на погашення заборгованості за спожитий російський газ. Це з’ясували журналісти “Схем” за допомогою аналізу серійних номерів літаків в угоді тих часів.
Іспанська газета La Vanguardia припиняє розміщувати публікації на платформі X, яка належить Ілону Маску, заявивши, що видалить звідти всі свої облікові записи.
Федеральний канцлер Австрії Карл Нехаммер запропонував Австрію як місце для мирних переговорів між Росією та Україною. Цю пропозицію він озвучив під час телефонної розмови з Дональдом Трампом.
26 листопада прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що він готовий виконати угоду про припинення вогню з Ліваном і “рішуче відповість на будь-які порушення” з боку “Хезболли”.