До РФ потрапляють ключові американські технології, попри санкції – The Washington Times

Джерело: The Washington Times

Слідча комісія Сенату США виявила нові докази того, що Росія використовує американські технології у війні в Україні, попри сотні фінансових та інших санкцій, накладених адміністрацією США.

“Американські виробники заправляють і підтримують гігантську російську військову машину, яка постійно зростає. Їхні технології використовуються в ракетах, безпілотниках, боєприпасах та інших засобах ведення війни. Росіяни покладаються на американські технології”, – наголосив сенатор Річард Блюменталь.

Зокрема сенатор використав матеріали українського розслідування, в якому задокументовано 211 напівпровідників, мікросхем та інших інструментів американського виробництва, які використовуються в ракетах та високотехнологічних продуктах, що вбивають українців.

Відтак, за словами Блюменталя, чотири провідні американські технологічні компанії відповідальні за виробництво 87 з цих компонентів: AMD, Analog Devices, Intel і Texas Instruments.

Ці фірми повідомили в коментарі виданню, що припинили постачання продукції в Росію після її вторгнення в Україну в лютому 2022 року. AMD не відповіла на запит про коментарі.

Натомість слідчі Сенату виявили різке зростання експорту цих чотирьох компаній до країн, які не зазнають обмежень і можуть виступати в ролі посередників, що передають американські технології в Росію, зокрема до Вірменії, Фінляндії, Грузії, Казахстану та Туреччини.

“Різке зростання експорту цих чотирьох компаній включає експорт до Казахстану, який збільшиться майже в 1000 разів з 2021 по 2022 рік. За той самий період експорт до Грузії зріс у понад 34 рази, до Вірменії – у понад 28 разів, до Туреччини – більш ніж удвічі, а до Фінляндії – приблизно в 1,5 рази”, – йдеться у звіті.

  • За результатами розслідування InformNapalm стало відомо, що Росія продовжує імпортувати обладнання для виготовлення безпілотників “Орлан-10” в обхід санкцій.

5 лютого міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що обговорив із делегацією Міжурядової агенції оборонного співробітництва Чехії (AMOS) розширення оборонної співпраці. 

Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.

У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.