До РФ потрапляють ключові американські технології, попри санкції – The Washington Times
Джерело: The Washington Times
Слідча комісія Сенату США виявила нові докази того, що Росія використовує американські технології у війні в Україні, попри сотні фінансових та інших санкцій, накладених адміністрацією США.
“Американські виробники заправляють і підтримують гігантську російську військову машину, яка постійно зростає. Їхні технології використовуються в ракетах, безпілотниках, боєприпасах та інших засобах ведення війни. Росіяни покладаються на американські технології”, – наголосив сенатор Річард Блюменталь.
Зокрема сенатор використав матеріали українського розслідування, в якому задокументовано 211 напівпровідників, мікросхем та інших інструментів американського виробництва, які використовуються в ракетах та високотехнологічних продуктах, що вбивають українців.
Відтак, за словами Блюменталя, чотири провідні американські технологічні компанії відповідальні за виробництво 87 з цих компонентів: AMD, Analog Devices, Intel і Texas Instruments.
Ці фірми повідомили в коментарі виданню, що припинили постачання продукції в Росію після її вторгнення в Україну в лютому 2022 року. AMD не відповіла на запит про коментарі.
Натомість слідчі Сенату виявили різке зростання експорту цих чотирьох компаній до країн, які не зазнають обмежень і можуть виступати в ролі посередників, що передають американські технології в Росію, зокрема до Вірменії, Фінляндії, Грузії, Казахстану та Туреччини.
“Різке зростання експорту цих чотирьох компаній включає експорт до Казахстану, який збільшиться майже в 1000 разів з 2021 по 2022 рік. За той самий період експорт до Грузії зріс у понад 34 рази, до Вірменії – у понад 28 разів, до Туреччини – більш ніж удвічі, а до Фінляндії – приблизно в 1,5 рази”, – йдеться у звіті.
- За результатами розслідування InformNapalm стало відомо, що Росія продовжує імпортувати обладнання для виготовлення безпілотників “Орлан-10” в обхід санкцій.
Зранку 28 листопада ЗС РФ здійснили вже 11 з початку року масовану атаку на українську енергосистему. Нині графіки аварійних відключень світла скасовано.
Зранку 28 листопада російські військові завдали масованого удару, використавши близько 100 БпЛА та 90 ракет різних типів. У Повітряних силах уточнили, що ворог застосував 188 засобів повітряного нападу.
Генеральний директор енергопостачальної компанії Yasno Сергій Коваленко повідомив, що аварійні відключення електроенергії, запроваджені через масовану атаку на енергетичну інфраструктуру, за прогнозом можуть тривати до 20:00.
Глави урядів Данії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Норвегії, Польщі та Швеції 27 листопада ухвалили спільну заяву, в якій запевнили у посиленні підтримки України найближчими місяцями.
У Франції розглядають можливість розробки балістичної ракети наземного базування з радіусом дії до 1000 кілометрів. Це питання обговорюється між командуванням Збройних сил Франції та Генеральним директоратом з озброєння.