До середини століття смертність від спеки може зрости учетверо – вчені
Джерело: Reuters
За даними міжнародної групи експертів у галузі охорони здоров’я, щорічна смертність від спеки до середини століття зросте на 370%, якщо температура підніметься на 2 градуси вище доіндустріального рівня.
Як розповіли в агентстві, вже в минулому році, при потеплінні приблизно на 1,1°С, люди в середньому пережили близько 86 днів із небезпечними для здоров’я температурами.
При цьому спеціалісти попереджають, що люди, старші за 65 років, є найбільш уразливими до різкого підвищення температури.
“Ми платимо життями”, – сказала виконавча директорка доповіді Марина Романелло про бездіяльність світу щодо зміни клімату.
Водночас вказано, що вплив спеки міг спричинити 490 мільярдів втрачених робочих годин у 2022 році, що майже на 42% більше, ніж у період з 1991 по 2000 рік.
Частіші хвилі тепла також можуть викликати продовольчу небезпеку для ще 525 мільйонів людей до середини століття.
- Вчені пояснюють, що повені, хвилі сильної спеки, лісові пожежі спричинені зміною клімату і такі природні катастрофи будуть посилюватись через нагрівання планети.
- Експерти зазначили, що через сильну спеку люди можуть страждати від сильного потовиділення, запаморочення, м’язових спазмів і навіть блювоти, а теплове виснаження та теплові удари, ймовірно, стануть більш поширеними.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Протягом 22 червня в районі тимчасово окупованого Криму зафіксували шість землетрусів магнітудою від 3,3 до 4,5, свідчать дані Головного центру спеціального контролю.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
Тиранозавр (Tyrannosaurus rex) міг досягати своїх максимальних розмірів приблизно у 40 років, а не у 25, як вважали раніше. Відповідних висновків дійшли автори нового дослідження, опублікованого у журналі PeerJ.
Послуга онлайн-розірвання шлюбу через застосунок “Дія” може стати доступною для усіх українців вже до кінця літа, повідомила заступниця міністра юстиції з питань цифрової трансформації Ольга Рябуха. Нині сервіс перебуває на етапі бета-тестування.