Додаток, що допомагає розрахувати ризик інсульту, відтепер доступний українською
Джерело: МОЗ України
Додаток “Stroke Riskometer”, який допомагає розрахувати персональний ризик інсульту, відтепер доступний українською мовою.
“Stroke Riskometer” допомагає людям безоплатно зробити персональний розрахунок ризику інсульту та отримати рекомендації, як його зменшити. Застосунок розроблено на чолі з лікарями й професорами з Нової Зеландії, він заснований на авторитетних наукових публікаціях та визнаний Всесвітньою організацією інсульту.
Додаток безоплатний і доступний багатьма мовами. Проте українськомовної версії донедавна не було.
У серпні громадська організація “Just Save Life”, яка має за мету запобігати серцево-судинним нападам в українців та навчити швидко й правильно реагувати у разі їх виникнення, офіційно переклала додаток українською мовою.
“Stroke Riskometer” розраховує ризик інсульту шляхом оцінки ряду факторів ризику, таких як вік, стать, етнічна приналежність, спосіб життя та інші фактори здоров’я, які безпосередньо впливають на ймовірність інсульту протягом наступних 5 і 10 років.
Він надає важливу інформацію про те, як можна зменшити ймовірність інсульту, і контролює ризик, коли змінюються особисті фактори ризику. Додаток підходить для людей віком від 20 років.
У проєкті додатка вже беруть участь понад 300 відомих експертів з інсульту зі 102 країн, що робить його найбільшим міжнародним спільним мобільним проєктом охорони здоров’я у світі. “Stroke Riskometer” можна завантажити в AppStore або Google Play.
- Додаток “Lookout” від Google, який допомагає людям з вадами зору озвучувати текст, став доступним українською мовою.
- У День знань президент України Володимир Зеленський презентував для українських школярів, їхніх батьків і педагогів інноваційний освітній цифровий проєкт “Мрія”.
- Держзастосунок “Дія” долучиться до розробки нового європейського сервісу – цифрового гаманця. Через додаток можна буде відкривати банківські рахунки онлайн та мати документи в телефоні.
СБУ спільно з Нацполіцією затримали двох агентів спецслужб РФ, які підірвали вибухівку поряд з будівлею ТЦК у Житомирській області.
Ракета “Орєшнік” була виготовлена з використанням іноземного виробничого обладнання, зокрема німецьких і японських технологій.
За повідомленням розвідки Південної Кореї, перший солдат КНДР, якого ЗСУ взяли у полон на Курщині, помер унаслідок ускладнення ран.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що наразі триває робота над збільшенням тривалості підготовки військовослужбовців до двох місяців.
Парламент Південної Кореї проголосував за імпічмент в.о. президента країни, прем’єр-міністра Хана Док Су.