Допомагали окупантам проводити псевдореферендум: на Херсонщині затримано сім’ю колаборантів
Джерело: СБУ
У Херсонській області затримано сім’ю колаборантів, які у 2022 році допомагали російським окупантам проводити псевдореферендум.
Затримані – мати з донькою, які після захоплення регіону підтримали російських загарбників і запропонували їм свою допомогу у війні проти України.
Обох колаборанток “призначили” до окупаційної “виборчої комісії” одного із місцевих селищ.
Там вони здійснювали подворові обходи жителів та збирали “голоси за приєднання” Херсонщини до РФ.
У разі відмови ставити “потрібну” відмітку у фейковому бюлетені, ворожі поплічниці погрожували ув’язненням до російської катівні.
Для додаткового залякування місцевого населення колаборанток супроводжували озброєні бойовики.
Надалі фігурантки фальсифікували “підсумки” фейкового плебісциту на користь кремля.
Після звільнення селища зловмисниці залишились на території району і сподівались, що про них забудуть. Втім, співробітники СБУ викрили обох колаборанток, встановили їхні адреси і затримали.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Зараз вони під вартою.
Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.
- Співробітники СБУ задокументували злочини російського полковника Віктора Бедрика, який особисто закатував двох українців.
У 2026 році очікується початок роботи Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
Західні союзники України ведуть переговори про постачання додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot і прагнуть досягти домовленості до саміту НАТО, котрий відбудеться наприкінці червня, поінформувало обізнане джерело.
5 травня президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір залучити главу Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до зупинення повномасштабної війни Росії проти України.
Для проведення масованих штурмів російські війська змушені відправляти застарілу техніку через гострий дефіцит, зауважив військовий журналіст Андрій Цаплієнко.
5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей.