Допомагали окупантам проводити псевдореферендум: на Херсонщині затримано сім’ю колаборантів

Джерело: СБУ

У Херсонській області затримано сім’ю колаборантів, які у 2022 році допомагали російським окупантам проводити псевдореферендум.

Затримані – мати з донькою, які після захоплення регіону підтримали російських загарбників і запропонували їм свою допомогу у війні проти України.
Обох колаборанток “призначили” до окупаційної “виборчої комісії” одного із місцевих селищ.

Там вони здійснювали подворові обходи жителів та збирали “голоси за приєднання” Херсонщини до РФ.

У разі відмови ставити “потрібну” відмітку у фейковому бюлетені, ворожі поплічниці погрожували ув’язненням до російської катівні.

Для додаткового залякування місцевого населення колаборанток супроводжували озброєні бойовики.

Надалі фігурантки фальсифікували “підсумки” фейкового плебісциту на користь кремля.

Після звільнення селища зловмисниці залишились на території району і сподівались, що про них забудуть. Втім, співробітники СБУ викрили обох колаборанток, встановили їхні адреси і затримали.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Зараз вони під вартою.

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.