Дослідження: під час пандемії Covid-19 у людей віком 50+ знизився розумовий потенціал

Джерело: BBC News
Згідно з новим дослідженням, пандемія Covid-19 могла вплинути на здоров’я мозку людей віком від 50 років і старших.
Понад 3000 добровольців у Великій Британії заповнювали щорічні анкети та онлайн-тести на когнітивні здібності, щоб оцінити зміни пам’яті та інших здібностей у міру розгортання пандемії.
Результати засвідчили їх зниження, проте стрес, самотність і вживання алкоголю також можуть пояснити деякі результати, кажуть експерти.
Вони додають, що подолання страхів, хвилювань і невизначеності, а також порушення розпорядку дня, можливо, мали “реальний тривалий вплив” на здоров’я мозку.
Дослідження показало, що темпи падіння когнітивних функцій прискорилися протягом першого року пандемії.
“Наші висновки свідчать про те, що карантин та інші обмеження, яких ми зазнали під час пандемії, мали реальний тривалий вплив на здоров’я мозку людей віком 50 років і старших, навіть після того, як карантин закінчився”, – заявила провідна дослідниця, професорка Енн Корбетт.
Дослідження під назвою PROTECT, опубліковане в журналі The Lancet Healthy Longevity, проведено, щоб допомогти зрозуміти, як старіє здоровий мозок, і чому у деяких людей розвивається деменція.
- Дослідження засвідчило, що дисбаланс грибків у кишківнику може сприяти надмірному запаленню у людей з важкою формою COVID-19 або тривалим COVID-19. Дослідили, що люди з важким захворюванням мали підвищений рівень грибка, який може активувати імунну систему та викликати довготривалі зміни.
- Згідно з результатами дослідження, лихоманка, озноб, втома і головний біль після вакцини проти COVID-19 можуть бути ознаками активного вироблення антитіл.
- На думку науковців, препарат, який використовується для лікування COVID-19, може бути пов’язаний з мутаціями вірусу. Зокрема Молнупіравір діє, викликаючи мутації в генетичній інформації вірусу, багато з яких вбивають або завдають шкоди вірусу, зменшуючи кількість COVID-19 в організмі.
- Глава Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреєсус заявив, що готовий направити нову місію експертів до Китаю у межах роботи над розкриттям походження COVID-19.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.