Друг Стіва Ірвіна розповів про останні слова «мисливця за крокодилами»

Джерело: vt

Оператор Джастін Ліон зняв на камеру перші хвилини після нападу ската на відомого австралійського натураліста Стіва Ірвіна та розповів про його останні слова.

Джастін Ліон, друг “мисливця на крокодилів”, працював разом з ним над кількома проєктами, зокрема над документальним фільмом про підводний світ Австралії на Великому бар’єрному рифі.

Відомий австралійський натураліст та телеведучий Стів Ірвін або ж “Мисливець на крокодилів” (“The Crocodile Hunter”) трагічно загинув 2006 року під час нападу ската.

Під час зйомок фільму команда помітила гігантського ската і вирішила його зафіксувати на камеру. Ірвін сказав, що хоче зробити “останній знімок” цього створіння. Коли телеведучий був досить близько до ската, той раптово вжалив його в груди своїм хвостом.

Спочатку вважалося, що він лише проколов легені, однак після подальшого дослідження зробили висновок, що він насправді вжалив у серце.

Ліон згадав жахливий випадок, зазначивши: “У мене була камера, і я думав, що це буде чудовий знімок. Але раптом скат сперся на передню частину й почав колоти Стіва своїм хвостом”. Свідок інциденту розповів, що Ірвіна скат-шипохвіст вдарив у груди “сотні разів за кілька секунд”, проколовши при цьому серце та легені.

Він, мабуть, подумав, що тінь Стіва – це тигрова акула, яка харчується ними досить регулярно, – згадує Ліон.

Оператор та ще один член команди витягли Ірвіна з води та поклали на надувний човен.

Коли ми поверталися назад, я кричав одному з членів екіпажу, щоб він приклав руку до рани, і ми говорили йому щось на кшталт: “Подумай про своїх дітей, Стіве, почекай, тримайся, тримайся”, – додав оператор, сподіваючись, що ці слова спонукають Ірвіна знайти більше сил, попри складну травму. – Він просто спокійно подивився на мене і сказав: “Я помираю”. І це було останнє, що він сказав, – додав Ліон.

Члени команди розповіли, що журналіст був практично непритомним після удару ската і помер під час транспортування.

Ірвін, якому на той момент було 44 роки, закликав знімальну групу продовжити зйомку інциденту, потім записи передали владі, яка почала розслідування цього питання.

Згодом усі копії жахливих кадрів знищили, крім однієї, яку передали дружині природоохоронця Террі Ірвін.

Інший друг Ірвіна, який також працював разом з ним, Джон Стейнтон, зазначив, що кадри смерті Ірвіна “ніколи не побачать світ”», і зізнався, що хотів би ніколи не дивитися їх.

Повінь затопила міста в густонаселеній дельті річки Чжуцзян на півдні Китаю після рекордних дощів, що викликало занепокоєння стосовно захисту регіону від більших наслідків, спричинених екстремальними погодними явищами.

Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що, попри продовження російських атак, українська енергосистема залишається цілісною.

22 квітня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен повідомила про дату наступного засідання Контактної групи з питань оборони України. Зустріч відбудеться 26 квітня.

Колишній футболіст Девід Бекхем подає до суду на Марка Волберга, як стверджує, через фінансові збитки під час співпраці.

У місті Бершадь, що на Вінниччині, 22 квітня відбулося прощання з 20-річним поліцейським Максимом Зарецьким, якого вбили під час виконання службових обов’язків. У зв’язку з трагедією в Бершадській громаді оголошено день жалоби.