ДТЕК виграла суд в Гаазі проти Росії щодо захоплених активів у Криму
Джерело: ДТЕК
Міжнародний арбітражний суд в Гаазі повністю задовольнив позов компанії ДТЕК проти Росії щодо захоплених активів у тимчасово окупованому Криму.
Арбітраж присудив Російській Федерації виплатити українській компанії компенсацію збитків в розмірі $267 млн, що включає відсотки та судові витрати на дату рішення. Нарахування відсотків триватиме аж до моменту повної сплати всієї суми збитків.
Судовий процес за позовом “ДТЕК Крименерго” проти РФ тривав з 2017 року.
Арбітражне рішення підлягає примусовому виконанню відповідно до Нью-Йоркської конвенції 1958 року.
ДТЕК планує невідкладно ініціювати процес визнання та допуску до виконання рішення на території тих держав, де знаходяться активи Росії.
До незаконної анексії Криму ДТЕК володів енергорозподільчою та енергопостачальною компанією “ДТЕК Крименерго”. Окупаційна влада відібрала контроль над активами компанії у законного власника після окупації Криму Росією у 2014 році.
“Росія повинна перебувати під постійним тиском – на полі бою, санкційним, юридичним. 24/7 ми працюватимемо над тим, щоб ворог був притягнутий до відповідальності та заплатив за розв’язану війну, за кожен злочин проти України та українців, за порушення міжнародного права. Рішення Міжнародного арбітражного суду свідчить, що світова система правосуддя стоїть на стороні правди і справедливості”, – зазначив акціонер компанії ДТЕК Рінат Ахметов.
- У Європейському Союзі обдумують новий, вже 12-ий пакет антиросійських санкцій. Він буде спрямований проти російської торгівлі та боротьби з ухиленням Росією від санкцій через треті країни.
- У Нідерландах на вісімнадцять місяців засудили 56-річного підприємця з Росії за порушення санкцій проти Росії через війну в Україні. Він також сплатить штраф у розмірі 200 тисяч євро.
- Національне агентство з питань запобігання корупції внесло 47 російських компаній, пов’язаних з видобуванням, обробкою і продажем алмазів, до списку кандидатів на санкції.
Посол Північної Кореї в ООН Кім Сон заявив під час засідання Ради Безпеки, що Пхеньян прискорить розгортання своєї програми ядерної зброї, щоб “протидіяти будь-якій загрозі з боку ворожих ядерних держав”.
Протягом минулої доби, 4 листопада, по всій лінії фронту зафіксовано 230 бойових зіткнень.
До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.
4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.
4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.