«Дві ТЕЦ припинили електропостачання Харкова»: Терехов про наслідки російської атаки

Джерело: Ігор Терехов в етері телемарафону

Міський голова Харкова Ігор Терехов розповів, що внаслідок ворожих ракетних ударів по енергосистемі регіону вранці 11 квітня були пошкоджені дві ТЕЦ та трансформаторна підстанція, які забезпечують електропостачанням Харків.

“Були дуже серйозні обстріли енергетичної інфраструктури міста Харкова і тієї ТЕЦ, яка теж живить Харків. Було обстріляно дві ТЕЦ. І наслідки дуже серйозні, бо вони припинили енергозабезпечення міста. Крім цього, була обстріляна трансформаторна підстанція, яка теж зараз не працює. Тому зранку був дуже серйозний дефіцит електропостачання”, – прокоментував мер.

Додав, що через це зранку не вдалося запустити метрополітен, тому була виведена частина маршрутів трамваїв та тролейбусів. Метро протягом дня кілька разів перезапускали. Станом на вечір поїзди перевозять пасажирів з інтервалом у 20 хвилин.

Терехов зазначив, що сьогодні були запроваджені графіки вимкнень електрики у житлових будинках, яких “Укренерго” та “Харківобленерго” намагаються дотримуватися.

“Є певні збої, тому що просто не вистачає напруги в енергосистемі міста. Енергетики працюють, щоб потрошечку збільшувалось електропостачання в мережі, яка живить Харків. Якщо це вдасться, то, звісно, будуть графіки відключень переглянуті в бік збільшення енергопостачання в житлові будинки”, – додав міський голова.

Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…

Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.