Економіка Росії виявилася досить стійкою, попри західні санкції – NYT
Джерело: The New York Times
Економіка Росії продемонструвала свою стійкість, попри суворі санкції, що дало їй можливість спрямовувати кошти на військову машину.
Згідно з новим цифрами бюджету країни-агресора, економіка РФ все більше зосереджується навколо війни в Україні. Майже третину витрат країни в наступному році – приблизно 109 мільярдів доларів – буде спрямовано на “національну оборону”.
При цьому 6 відсотків загального обсягу виробництва країни спрямовуються на російську військову машину, що більш ніж удвічі більше, ніж до вторгнення в Україну.
Як розповіли у виданні, російська економіка виявилася набагато стійкішою до санкцій, ніж передбачали багато західних урядів. Загальний обсяг виробництва, який, за оцінками російського Центрального банку, може зрости на цілих 2,5 відсотка цього року, може перевершити Європейський Союз і, ймовірно, навіть Сполучені Штати.
“Коли країна перебуває в стані війни, валовий внутрішній продукт є досить поганим показником добробуту”, – пояснила Лаура Соланко, старша радниця Інституту економіки перехідного періоду Банку Фінляндії,
Водночас вона додала, що виробництво зброї збільшує темпи зростання країни, але не обов’язково покращує якість життя.
Зазначено, що Сполучені Штати, Європейський Союз та країни-союзники України наполегливо намагалися завдати шкоди Росії за допомогою масштабних санкцій, однак Росії вдалося знайти нових покупців для своєї нафти, яка продавалася за значно зниженими цінами. Росія навчилася ухилятися від обмеження цін на нафту в 60 доларів за барель, запровадженого країнами Великої сімки, оскільки світові ціни на нафту знову почали зростати.
Водночас торгівля з Китаєм зросла в річному обчисленні на 32 відсотки за перші вісім місяців цього року. Тоді як торгівля з Індією збільшилася втричі в першій половині року, а експорт із Туреччини зріс майже на 89 відсотків за той же період.
- За даними фахівців, Росія, найімовірніше, зможе фінансувати війну ще рік. Однак якщо бойові дії затягнуться, уряду РФ доведеться зробити “важкий вибір”.
- 14 серпня російська грошова одиниця впала нижче 100 рублів за американський долар, а це означає, що він коштував менше одного цента – найдешевше з початку повномасштабного вторгнення в Україну. Валюта є однією з найгірших у світі цього року, поступаючись лише вічно проблемним аналогам: аргентинському песо, венесуельському болівару та турецькій лірі.
- Рубль ослаб на 23% стосовно долара цього року, відтак перемістившись у трійку найгірших ринків, що розвиваються, разом з турецькою лірою та аргентинським песо.
Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що адміністрація Трампа вважає умови, які Росія висуває на переговорах щодо припинення війни проти України, надмірними.
На Сумщині в лікарні помер 6-річний Борис Зінченко, який зазнав поранення унаслідок російського ракетного удару по Великій Чернеччині 6 травня.
Німеччина оновила список переданого озброєння Україні. У новому військовому пакеті союзники передали зокрема ракети IRIS-T SLM, десятки дронів VECTOR та боєприпаси.
Кабінет Міністрів ухвалив зміни у постанову № 560, котрі змінюють алгоритм проходження військово-лікарської комісії. Відтепер користувачі застосунку Резерв+ матимуть змогу не очікувати накладення електронного підпису керівником ТЦК для проходження ВЛК.
26-річний мешканець Львівщини намагався незаконно перетнути кордон із Молдовою, перевдягнувшись у жіноче вбрання. Проте, “ретельне маскування” не спрацювало — прикордонники викрили чоловіка за щетиною та чоловічими рисами обличчя. Тепер йому загрожує адмінвідповідальність.