Експерти ООН розслідують 58 кібератак з боку Північної Кореї на суму $3 млрд
Джерело: Reuters
Згідно з уривками неопублікованого звіту ООН, спостерігачі ООН за санкціями розслідують десятки ймовірних кібератак Північної Кореї на суму 3 мільярди доларів, які були здійсненні в цілях розвитку ядерної зброї КНДР.
“Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) продовжує нехтувати санкціями Ради Безпеки. Вони розробляли ядерну зброю та виробляли ядерні матеріали, що розщеплюються, хоча останнє відоме ядерне випробування було проведено у 2017 році”, – повідомила група незалежних спостерігачів за санкціями комітету Ради Безпеки.
Рада безпеки тривалий час забороняла Північній Кореї проводити ядерні випробування та запускати балістичні ракети. З 2006 року КНДР перебуває під санкціями ООН, які Рада неодноразово посилювала, намагаючись припинити фінансування розробки нею зброї масового знищення (ЗМЗ).
“Комісія розслідує 58 підозрюваних кібератак КНДР на компанії, пов’язані з криптовалютою, у період з 2017 по 2023 роки, вартістю приблизно 3 мільярди доларів США, які, як повідомляється, допомагають фінансувати розробку зброї масового знищення КНДР”, – йдеться у звіті.
Північна Корея не прокоментувала звіт спостерігачів за санкціями. Раніше вони заперечували звинувачення в хакерських чи інших кібератаках.
За словами дипломатів, звіт ООН має бути оприлюднений пізніше цього місяця або на початку наступного.
- Північна Корея може розпочати військові та кіберпровокації для підвищення свого авторитету під час виборів у США та Південній Кореї.
- Група хакерів із Північної Кореї протягом п’яти місяців 2022 року непомітно зламувала комп’ютерні мережі великого російського розробника ракет. Після цього уряд КНДР оголошував про зміни у своїй забороненій програмі балістичних ракет. Утім, через нестачу даних, стверджувати, що це пов’язано зі зламом, не можна.
Командувач Сил безпілотних систем генерал-майор Вадим Сухаревський представив випробування української лазерної системи “Тризуб”. Демонстрація відбулася під час конференції “Європейська оборонна індустрія: перспективи співпраці з українським ОПК”.
15-16 квітня в штабі Командування військово-морських сил Туреччини в Анкарі відбудеться зустріч представників України та Російської Федерації щодо питання безпеки в Чорному морі. Про це повідомили джерела у Міністерстві національної оборони Туреччини.
Уранці 13 квітня російські війська завдали ракетного удару по місту Суми. Станом на зараз відомо про 34 загиблих, серед яких — двоє дітей.
Президент США Дональд Трамп ще на рік продовжив санкції проти Росії, запроваджені у квітні 2021 року 46-м президентом Джо Байденом.
13 квітня Росія здійснила ракетний удар по центру міста Суми. Відомо про 32 загиблих, ще 99 осіб постраждали, рятувальники перебувають на місці влучання та обстежують частково завалені приміщення.