Експерти попереджають, що світ не готовий до впливу ШІ на історичний рік виборів

Джерело: Sky News

2024 рік стане найбільшим роком виборів у світі, проте експерти зі штучного інтелекту попереджають, що ми не готові до цього.

Понад два мільярди людей у ​​50 країнах можуть піти на виборчі дільниці у 2024 році, що є рекордним показником.

У Великій Британії мають відбутися загальні вибори, у США в листопаді відбудуться президентські вибори, а в Індії голосуватимуть за наступного прем’єр-міністра.

Виконавча директорка Project Liberty, некомерційної організації, яка прагне сприяти безпеці в Інтернеті, Мартіна Ларкін попередила, що політики знаходяться “на вершині піраміди”, коли йдеться про дезінформацію, спричинену ШІ. 

Особливе занепокоєння викликають дипфейки. Президент США Джо Байден, експрезидент США Дональд Трамп та президент України Володимир Зеленський неодноразово ставали жертвами таких роликів. Ларкін сказала, що така дезінформація може поширюватися “у набагато більших масштабах” напередодні виборів 2024 року.

Фото: BBC News

Уряди розглядають, як регулювати цю технологію.

Байден у жовтні оприлюднив пропозиції, серед яких – обов’язкове нанесення водяних знаків на вміст, створений штучним інтелектом.

ЄС досяг угоди щодо регулювання штучного інтелекту, хоча вона набуде чинності не раніше 2025 року. 

У Великій Британії уряд обережно ставиться до необхідності регулювання, побоюючись, що воно придушить інновації.

Щонайменше шестеро людей загинули в результаті аварії чартерного вертольота на півночі Пакистану.

28 вересня ворожі війська обстріляли магазин у Покровському районі Донецької області, внаслідок чого загинули двоє людей, а один був поранений.

28 вересня Литва оголосила про надання нової партії військової допомоги Україні. Загальна сума допомоги Литви з початку вторгнення зросла до понад 683 мільйонів євро.

Американський телерепортер Боб Ван Діллен, перервав свій прямий ефір про ураган “Хелен”, щоб врятувати жінку з автомобіля, що застряг у воді. На відео він стоїть під дощем з затопленим авто за спиною і розповідає, як жінка потрапила в небезпечну зону.

Артем Ковбасинський, 24-річний артист Клайпедського державного музичного театру, що в Литві, загинув на фронті 27 вересня. За словами друзів, він повернувся в Україну з Литви на початку війни. Артем вважав, що жити спокійно з коханою, доки в Україні війна — означає втратити гідність.