Експерти попереджають, що світ не готовий до впливу ШІ на історичний рік виборів
Джерело: Sky News
2024 рік стане найбільшим роком виборів у світі, проте експерти зі штучного інтелекту попереджають, що ми не готові до цього.
Понад два мільярди людей у 50 країнах можуть піти на виборчі дільниці у 2024 році, що є рекордним показником.
У Великій Британії мають відбутися загальні вибори, у США в листопаді відбудуться президентські вибори, а в Індії голосуватимуть за наступного прем’єр-міністра.
Виконавча директорка Project Liberty, некомерційної організації, яка прагне сприяти безпеці в Інтернеті, Мартіна Ларкін попередила, що політики знаходяться “на вершині піраміди”, коли йдеться про дезінформацію, спричинену ШІ.
Особливе занепокоєння викликають дипфейки. Президент США Джо Байден, експрезидент США Дональд Трамп та президент України Володимир Зеленський неодноразово ставали жертвами таких роликів. Ларкін сказала, що така дезінформація може поширюватися “у набагато більших масштабах” напередодні виборів 2024 року.

Фото: BBC News
Уряди розглядають, як регулювати цю технологію.
Байден у жовтні оприлюднив пропозиції, серед яких – обов’язкове нанесення водяних знаків на вміст, створений штучним інтелектом.
ЄС досяг угоди щодо регулювання штучного інтелекту, хоча вона набуде чинності не раніше 2025 року.
У Великій Британії уряд обережно ставиться до необхідності регулювання, побоюючись, що воно придушить інновації.
- Згідно зі звітом канадського Центру з безпеки комунікацій, більшість кібернетичних нападів на виборчі системи й процеси у світі здійснили хакери, пов’язані із Росією та Китаєм.
- 7 грудня в РФ призначили дату президентських виборів 2024 року на 17 березня.
- 6 листопада у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський зазначив, що наразі вибори у країні “не на часі”, та закликав зосередитися на перемозі та скерувати усі ресурси для підтримки війська.
- Компанія Meta вимагатиме від політичних рекламодавців позначати використання штучного інтелекту або цифрові маніпуляції в рекламі в соціальних мережах Facebook та Instagram.
Європейські союзники України та Канада закликали очільника Росії Володимира Путіна негайно відповісти на пропозицію США щодо часткового припинення вогню, яку Київ прийняв без жодних умов.
Кабінет Міністрів України пропонує змінити перелік студентів та освітян, які можуть отримати відстрочки від призову на військову службу.
Державний секретар США Марко Рубіо застеріг Росію від затягування з переговорами про припинення вогню.
Регуляторні органи Європейського Союзу готують штрафні санкції проти соціальної мережі X Ілона Маска за порушення закону про боротьбу з незаконним контентом і дезінформацією.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що аграрний експорт становить понад 50% всього експорту України — порівняно з березнем 2024 року цей показник зріс на 4,5%.