Естонія підтримає Марка Рютте на посаду генерального секретаря НАТО

Джерело: ERR

Глава уряду Естонії Кая Каллас повідомила, що країна готова підтримати прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте на посаду генерального секретаря НАТО.

Каллас зауважила, що Естонія готова підтримати як його кандидатуру, так і кандидатуру президента Румунії Клауса Йоганніса.

Попри те, що Нідерланди і не досягають мети у 2% витрат на оборону, на думку прем’єр-міністерки, сильна сторона Рютте полягає у здатності укладати компроміси.

Вона вважає, що наступним главою НАТО стане Рютте. За її словами, Естонія висунула три критерії для майбутнього генсека.

Один із них — здатність переконати всіх союзників витрачати 2% ВВП на безпеку. Вихідцю з країни, яка досягла цієї мети, буде легше переконати в цьому інші країни, ніж тому, чия країна не досягла цільового показника. Ще одним важливим елементом для нас був географічний баланс. На жаль, вихідці з країн Східної Європи не представлені на важливих позиціях у НАТО, — пояснила Каллас.

Третій критерій, за словами Каллас, полягає у здатності укладати компроміси.

Марк Рютте тривалий час був лідером коаліційних урядів, і я також бачила його за столом Європейського союзу. Він знає, як досягти компромісів, — зазначила вона.

За словами Каллас, естонський уряд зустрічався і з Рютте, і з Йоганнісом і, по суті, готовий підтримати обох кандидатів, залежно від того, хто з них отримає підтримку більшості.

Крім генерального секретаря НАТО також обиратимуть заступників генерального секретаря, і, за словами Каллас, на ці посади є хороші кандидати з Естонії.

На посаду глави Північноатлантичного альянсу претендує прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, котрого вважають фаворитом у боротьбі за главу НАТО. Одначе, повідомляється, що він поки що не може набрати достатню кількість голосів через протидію союзників на східному фронті, таких як Болгарія, Угорщина, Туреччина та Румунія.

12 березня президент Румунії Клаус Йоганніс оголосив про рішення балотуватися на посаду Генерального секретаря НАТО.

Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що США не втручатимуться в конфлікт між Пакистаном та Індією, назвавши боротьбу між двома ядерними державами “по суті не нашою справою”.

9 травня Нова пошта закрила своє останнє відділення у місті Костянтинівка у Донецькій області, яке також працювало як пункт незламності.

Українські та молдовські правоохоронці ліквідували контрабандний канал постачання особливо небезпечного психотропу Alpha-PVP до Республіки Молдова.

СБУ викрила агентурну мережу воєнної розвідки Угорщини, яка шпигувала проти України. Це – перший подібний випадок в історії.

Юрій Ушаков – помічник російського президента Володимира Путіна – прокоментував заяву віцепрезидента США Джеймса Ді Венса про те, що РФ вимагає занадто багато у перемовинах щодо припинення війни проти України.