Естонія та Люксембург зробили нові внески в ІТ-коаліцію
Джерело: Міноборони
У Люксембурзі відбулося друге засідання керівної групи ІТ-коаліції, на якому зібралися представники одинадцяти країн-учасниць, семи країн-спостерігачів, ЄС та НАТО.
Під час зустрічі керівна група ІТ-коаліції створила чотири тематичні експертні групи для обміну експертизою. Кілька країн, зокрема Естонія та Люксембург, оголосили про подальші фінансові внески в ІТ-Коаліцію.
Під час зустрічі учасники ознайомилися зі статусом поточних закупівель та пріоритетів на 2024 рік. Крім того, учасники та спостерігачі ІТ-коаліції працювали над дорожньою картою для планування закупівель у 2024 році та наступних роках. Ця дорожня карта дозволяє краще координувати та планувати внески учасників.
“Шляхом підтримки України, ми захищаємо наші спільні цінності та сприяємо власній безпеці. ІТ-коаліція є важливою частиною цієї підтримки, оскільки вона допомагає зміцнити технологічну перевагу України на полі бою. Я рада зазначити, що ми зробили крок вперед у заповненні прогалин у здатностях України через ІТ-коаліцію. Найближчим часом можемо очікувати, що до нас приєднаються ще більше країн, а також на додаткові внески та перші постачання обладнання для України“, – сказала заступниця міністра оборони Естонії з планування політики Туулі Дунетон.
Довідково. ІТ-коаліція – це спеціальна група держав у межах Контактної групи з питань оборони України (“формат Рамштайн”) під керівництвом Естонії та Люксембургу, яка зосереджена на наданні підтримки Міністерству оборони України та Збройним силам України у сфері ІТ, зв’язку та кібербезпеки.
- Держави-учасниці ІТ-коаліції завершили підписання Угоди про співпрацю. Учасниками стали Естонія та Люксембург як країни-лідери, а також Бельгія, Данія, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Нідерланди та Україна.
- 19 вересня, під час зустрічі Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, Естонія, Люксембург та Україна започаткували IT-коаліцію для підтримки Збройних сил України в кіберсфері.
- 2 лютого відбулося перше засідання керівної групи ІТ-коаліції. Держави-учасниці та спостерігачі ІТ-коаліції ухвалили рішення щодо подальших кроків і пріоритетних закупівель.
- На засіданні Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” до ІТ-коаліції доєдналася ще одна країна – Нідерланди.
Європейські партнери спорядили спеціалізованій екологічній прокуратурі технічне обладнання для збору доказів щодо екологічних злочинів, включаючи воєнні злочини та екоцид.
Заморожена війна РФ проти України, на думку експрезидента Польщі Александра Квасневського, грає на руку Путіну, дозволяючи Росії зміцнити армію та продовжувати агресію.
Люксембург вперше в історії спрямовує значні кошти на пряме фінансування озброєння для України, виділивши понад 200 млн євро з лютого 2022 року та ще 80 млн євро на 2025 рік, заступниця голови комітету з питань інтеграції України з ЄС Марія Мезенцева.
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок звинуватила Китай у постачанні Росії озброєння для війни проти України, а також загрозі миру в Європі та Індо-Тихоокеанському регіоні.
У листопаді 2024 року російська армія зазнала найбільших безповоротних і санітарних втрат у живій силі від початку широкомасштабного вторгнення – 45 720 військових. Це чисельність умовно понад трьох мотострілецьких дивізій сухопутних військ армії РФ.