Естонія веде підготовку до підписання угоди з Україною про безпекові гарантії

Джерело: спільна пресконференція Лаурі Хуассару та Руслана Стефанчука

За результатами зустрічі 26 березня Голова Верховної Ради України наголосив Голові Рійгікогу Естонської Республіки Лаурі Хуссару, що Естонія була та залишається лідеркою у підтримці України.

Зокрема, під час розмови сторони відзначили, що багато рішень, ухвалених Європарламентом та іншими європейськими інституціями, ініціювалися в Естонії та переважно у Парламенті країни. Також Стефанчук зазначив, що очільники парламентів обговорили перспективи співпраці й подальшої підтримки України на шляху до Європейського Союзу та НАТО.

Своєю чергою, Лаурі Хуссар висловив глибоку солідарність з Україною та українським народом, “який уже декілька років веде цю мужню війну проти агресора”. Він додав, що Естонія є лідеркою у наданні військової допомоги України, з огляду на дохід на душу населення в країні.

Найважливіше зараз — це надавати військову допомогу Україні, і надавати її швидко. До того часу, коли Україна здобуде перемогу у цій війні. Усі демократичні країни мають розділяти цю впевненість Естонії, — акцентував глава парламенту Естонії.

Також він акцентував, що Естонія вітає гарантії безпеки, договори про які Україна вже підписала з рядом країн, зауваживши, що Естонія веде підготовку до такого самого підписання. Зокрема, розробляється такий договір про гарантії безпеки, щоб Україна “мала все, що їй потрібно, аби якнайшвидше перемогти у цій війні й жити вже у вільному та мирному світі”.

Нагадаємо, що 12 липня на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили спільну декларацію стосовно “гарантій безпеки” для України. У документі наголошується, що лідери підтверджують непохитну відданість стратегічній меті збереження вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію.

Лідери G7 зазначили, що інші країни, які бажають зробити свій внесок у ці зусилля, спрямовані на забезпечення вільної, сильної, незалежної та суверенної України, можуть приєднатися до цієї Спільної декларації в будь-який час.

Раніше Велика БританіяНімеччина та Франція одразу підписали з Україною подібні угоди про безпеку.

У Міноборони підтвердили, що станом на 5 березня вже сім країн підписали безпекові угоди з Україною.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.