Естонія відправить в Україну новий пакет військової допомоги: що туди входить
Джерело: Міністерство оборони Естонії
Естонія направить Україні черговий пакет військової допомоги, який цього разу включатиме як обладнання, так і боєприпаси.
“Цей пакет допомоги був зібраний з резервів наших Сил оборони, враховуючи потреби України, але при цьому таким чином, щоб не постраждала обороноздатність Естонії”, – сказав міністр оборони країни Ханно Певкур.
Цього разу Естонія передасть військово-морську форму, прилади спостереження, приціли, засоби балістичного захисту і різні види боєприпасів.
“Цей пакет допомоги не буде останнім, і незабаром ми відкриємо щорічну програму підтримки естонських компаній на конкурсній основі, яка дозволить Україні отримати допомогу у виробництві продукції естонської оборонної промисловості. Це не лише підтримає Україну, але й економіку та безпеку самої Естонії”, – додав Певкур.
Естонія надала Україні понад 500 мільйонів євро військової допомоги, або 1,4% ВВП. Раніше країна надавала, наприклад, ПТРК Javelin, гаубиці, артилерійські боєприпаси, протитанкові міни, протитанкові гранатомети, міномети, транспортні засоби, засоби зв’язку, польові шпиталі, медикаменти, засоби індивідуального захисту та сухі харчові пайки.
З початку повномасштабної війни в Україні Естонія також забезпечила підготовку в Естонії та за кордоном для понад 1 500 військовослужбовців Збройних сил України.
Зауважимо, нещодавно Ханно Певкур повідомив, що країна розглядає можливість закупівлі оборонної продукції з України. Така співпраця могла б допомогти Україні збільшити виробництво.
- Президент Естонії Алар Каріс заявив, що союзники по НАТО повинні зробити більше, щоб допомогти захистити Україну, перетнувши всі так звані “червоні лінії”.
- Естонія передала Україні зенітно-ракетні комплекси малої дальності Mistral та ракети до них.
- Прем’єр-міністрка Естонії Каї Каллас заявила, що в наступні чотири роки країна продовжить надавати Україні військову допомогу у розмірі 0,25% внутрішнього валового продукту Естонії.
- Командувач Силами оборони Естонії генерал-майор Андрус Меріло наголосив на необхідності створення планів, які дозволять закрити Фінську затоку для російських кораблів, якщо це буде потрібно для гарантування безпеки.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.
Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.