Естонія вважає недостатніми зміни до статуту місцевої церкви Московського патріархату

Джерело: ERR

Міністерство внутрішніх справ Естонії днями визнало недостатніми зміни, котрі внесла Естонська православна церква Московського патріархату до свого статуту для розриву зв’язків з Москвою.

Так, зауважується, що ухвалені церквою зміни до статутів для дистанціювання від Російської православної церкви й патріарха Кіріла є недостатніми, а запропонована нею нова самоназва також не може бути затверджена.

Вплив Московського патріархату на ЕПЦ МП не зменшується внаслідок зміни назви чи усунення згадки про Московський патріархат, РПЦ і патріарха зі статутів… Вплив МП залишається таким самим і в адміністративному, і в канонічному сенсі, – пояснив канцлер МВС Тармо Міілітс.

Зокрема у статуті залишилося посилання на томос 1993 року, у якому прямо закріплено підпорядкування естонської церкви Московському патріархату.

Окрім того, Міністерство заявило про неможливість перереєструвати церкву з назвою “Естонська православна церква”, оскільки вона надто схожа на вже зареєстровану Естонську апостольсько-православну церкву, тож хибно створюватиме враження, що мова про організацію, яка об’єднує всіх православних Естонії.

Також МВС висловило зауваження щодо інтерпретації в статуті певних історичних фактів.

Нагадаємо, 23 квітня міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс поїхав до монастиря в Куремяе, щоб переконати керівництво у неприйнятності підпорядкуванню Московському патріархату.

Читайте також: ПАРЄ визнала РПЦ інструментом пропаганди та впливу Кремля

Нині естонська влада у співпраці з церквою шукає як назавжди виключити можливість асоціювати православні храми Естонії із заявами патріарха Кирила, який виправдовує війну та насильство.

Зауважимо, 18 січня Естонія заявила, що не продовжуватиме дозвіл на проживання очільнику Талліннської митрополії Російської православної церкви (РПЦ) Євгенію, заявивши, що росіянин є “загрозою безпеці”.

Рішення означає, що митрополит Євгеній, справжнє ім’я якого Валерій Решетніков, повинен залишити країну до закінчення терміну дії його поточного дозволу – 6 лютого. Поліція повідомила, що його неодноразово просили припинити виправдовувати вторгнення Росії в Україну та захищати Кремль.

Україна не чинитиме перешкод полякам у пошуку та ексгумації жертв Волинської трагедії. Про це мовилося під час зустрічі міністра МЗС Польщі Радослава Сікорського з українським колегою Андрієм Сибігою.  

У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у середу, 27 листопада графіки відключення електроенергії застосовуватимуть з 8:00 до 19:00. Разом з тим, енергетики закликали до ощадливого споживання світла.

Литовський національний мовник LRT припинив співпрацю з телеведучим Альгісом Раманаускасом, після того як він заявив, що в батьків, які дивляться російські фільми чи слухають російську музику, слід забирати дітей.

Прессекретар глави РФ Дмитро Пєсков назвав “безвідповідальними” роздуми Заходу стосовно можливості надання Україні ядерного озброєння.

Російська армія використовує українські стратегічні бомбардувальники, котрі Київ передав Москві у 1999 році в обмін на погашення заборгованості за спожитий російський газ. Це з’ясували журналісти “Схем” за допомогою аналізу серійних номерів літаків в угоді тих часів.