Естонія вважає недостатніми зміни до статуту місцевої церкви Московського патріархату

Джерело: ERR

Міністерство внутрішніх справ Естонії днями визнало недостатніми зміни, котрі внесла Естонська православна церква Московського патріархату до свого статуту для розриву зв’язків з Москвою.

Так, зауважується, що ухвалені церквою зміни до статутів для дистанціювання від Російської православної церкви й патріарха Кіріла є недостатніми, а запропонована нею нова самоназва також не може бути затверджена.

Вплив Московського патріархату на ЕПЦ МП не зменшується внаслідок зміни назви чи усунення згадки про Московський патріархат, РПЦ і патріарха зі статутів… Вплив МП залишається таким самим і в адміністративному, і в канонічному сенсі, – пояснив канцлер МВС Тармо Міілітс.

Зокрема у статуті залишилося посилання на томос 1993 року, у якому прямо закріплено підпорядкування естонської церкви Московському патріархату.

Окрім того, Міністерство заявило про неможливість перереєструвати церкву з назвою “Естонська православна церква”, оскільки вона надто схожа на вже зареєстровану Естонську апостольсько-православну церкву, тож хибно створюватиме враження, що мова про організацію, яка об’єднує всіх православних Естонії.

Також МВС висловило зауваження щодо інтерпретації в статуті певних історичних фактів.

Нагадаємо, 23 квітня міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс поїхав до монастиря в Куремяе, щоб переконати керівництво у неприйнятності підпорядкуванню Московському патріархату.

Читайте також: ПАРЄ визнала РПЦ інструментом пропаганди та впливу Кремля

Нині естонська влада у співпраці з церквою шукає як назавжди виключити можливість асоціювати православні храми Естонії із заявами патріарха Кирила, який виправдовує війну та насильство.

Зауважимо, 18 січня Естонія заявила, що не продовжуватиме дозвіл на проживання очільнику Талліннської митрополії Російської православної церкви (РПЦ) Євгенію, заявивши, що росіянин є “загрозою безпеці”.

Рішення означає, що митрополит Євгеній, справжнє ім’я якого Валерій Решетніков, повинен залишити країну до закінчення терміну дії його поточного дозволу – 6 лютого. Поліція повідомила, що його неодноразово просили припинити виправдовувати вторгнення Росії в Україну та захищати Кремль.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.

У ніч на 27 липня безпілотники атакували електропідстанцію поблизу залізниці в селищі Октябрьський Волгоградської області Росії.

Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що президент США Дональд Трамп втрачає терпіння через безрезультатність діалогу з російським диктатором Володимиром Путіним щодо війни в Україні.

Сьогодні, 27 липня, в Україні святкують День медичного працівника.