Естонія заборонила в’їзд авто на білоруських номерах слідом за Латвією та Литвою
Джерело: пресслужба МЗС Естонії
Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.
Через прикордонні пункти Естонії заборонено в’їзд транспортних засобів із білоруськими номерними знаками, незалежно від підстав перебування їх власника чи користувача в Естонії чи Європейському союзі, – мовиться у повідомленні.
Міністр закордонних справ Маргус Цахкна заявив, що заборона на в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерами до Євросоюзу є єдино правильною, оскільки білоруський режим безпосередньо допомагає впровадженню та підтримує російську агресію в Україні.
Латвія та Литва також застосовують такі обмеження.
Наголошується, що при спільному запровадженні обмеження є “більш ефективними, і це дає можливість підвищити ціну сприяння агресії білоруському режиму та запобігти ухилянню від санкцій, накладених на Росію”.
У відомстві уточнили, що “в обмежених випадках країни-члени ЄС можуть зробити виняток, зокрема з гуманітарних міркувань або у разі транспортного засобу із дипломатичним номерним знаком”.
Читайте також: В ЄС збільшується кількість видворень громадян РФ: найчастіше росіян висилає Німеччина
Раніше ми повідомили, що з 18 липня Литва забороняє в’їзд легкових автомобілів з білоруськими номерами.
- У Норвегії з 29 травня набула чинності заборона на в’їзд російських туристів. Щобільше, для росіян заборонено транзитні поїздки через країну до інших європейських країн.
- 20 червня Сейм Латвії ухвалив поправки до Закону про імміграцію. Відтепер майже усі громадяни РФ, що проживають у Латвії, зобов’язані складати іспит з латиської мови, щоб зберегти право на проживання у країні.
- 18 січня Латвія розпочала процес депортації щодо 985 громадян Російської Федерації.
- Раніше в Естонії заявляли, що уряд країни шукає юридичні механізми для депортації осіб, які захочуть отримати громадянство країни-агресорки.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.