Фінляндія надає €92 млн Україні та країнам, які постраждали від російської агресії
Джерело: пресслужба Міністерства закордонних справ Фінляндії
Фінляндія спрямовує 92 мільйони євро до Кризового фонду Міжнародної асоціації розвитку (IDA) з метою збільшення підтримки України та Молдови, а також тих країн, які постраждали від російської агресії.
“Це додаткове фінансування вказує на непохитну підтримку Фінляндією України відповідно до урядової програми. Ми також будемо підтримувати покращення продовольчої безпеки в країнах, що постраждали від російського вторгнення”, – прокоментував Вілле Тавіо, міністр зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії.
Як розповіли у відомстві, на підтримку України та Молдови спрямують 62 мільйони євро: 12 млн євро з цієї суми буде виділено у вигляді гранту, а 50 млн євро – у вигляді кредиту. Також Фінляндія надасть 30 млн євро у вигляді кредитів іншим країнам, які постраждали від російської агресії, і, серед іншого, на допомогу із запобіганням поширенню інфекційних захворювань.
Зазначено, що в Україні ці кошти планують спрямувати потреби у сферах охорони здоров’я, транспорту, енергетики, сільського господарства, житлового будівництва та соціального забезпечення.
Зокрема планується покращити доступ до послуг охорони здоров’я, модернізувати медичну допомогу, підвищити доступність послуг в умовах дефіциту енергоресурсів, ремонту важливих автомобільних і залізничних мереж та житлових будинків, а також підтримці сільськогосподарської діяльності.
Окрім того, кошти хочуть спрямувати на реконструкцію критично важливих секторів економіки. При цьому особливу увагу буде приділено правам жінок та осіб з інвалідністю.
У Молдові цими коштами в першу чергу планується покрити витрати на прийом українських переселенців, та економічне і соціальне відновлення країни.
- Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що Канада фінансуватиме психічне здоров’я українців.
- Сьогодні, 12 жовтня, Міжнародний валютний фонд (МВФ) оголосив про новий пакет допомоги для України на суму понад 100 мільйонів фунтів стерлінгів (понад 117 млн доларів) для забезпечення технічного обслуговування та маневрової підтримки ЗСУ.
- Нідерланди виділити Україні третій пакет фінансової підтримки на суму 102 мільйони євро.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.