Фінляндія намагається закрити новий маршрут мігрантів через Росію до Європи
Джерело: Reuters
Влада Фінляндії намагається посилити кордон з РФ, оскільки побоюється, що незабаром прибуде велика кількість мігрантів, що Гельсінкі розглядає як “гібридну війну” Росії проти Заходу.
Фінляндія розгортає більше прикордонних патрулів, дронів і електронних детекторів, а також будує паркани на ділянках кордону.
Також очікується, що парламент Фінляндії перед літніми канікулами схвалить нове законодавство, згідно з яким фінські прикордонники зможуть залучати тисячі резервістів для допомоги в патрулюванні кордону, виявляти телефонні сигнали мігрантів, відправляти мігрантів до центрів утримання або назад до Росії без прийняття їхніх заяв про надання притулку.
Наприкінці минулого року Фінляндія на невизначений термін закрила всі пункти пропуску для мандрівників уздовж кордону з Росією після того, як цим маршрутом прибуло близько 1300 мігрантів із таких країн, як Сирія та Сомалі.
Однак Фінляндія вважає, що Кремль готовий будь-коли спрямувати через кордон ще більше мігрантів.
“Фінляндія не може просто так дозволити відкрити такий новий маршрут (для мігрантів) до Європи. Але в цілому мова йде не про маршрут мігрантів: мова йде про ситуацію, в якій влада іншої країни допомагає або навіть тисне і штовхає мігрантів до кордону Фінляндії”, — сказала міністерка внутрішніх справ країни Марі Рантанен.
- З 15 квітня Фінляндія запровадила нові обмеження щодо роботи пунктів пропуску на кордоні з Росією.
- Фінляндія планує назавжди закрити два пункти пропуску з Росією.
- Посол РФ у Гельсінкі Павло Кузнєцов заявив, що Москва “не залишить без відповіді” ймовірне розміщення ядерної зброї НАТО на території Фінляндії.
- Президент Фінляндії Александр Стубб переконаний, що нині єдиний спосіб досягти миру в Україні — перемогти Росію на полі бою.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…