Fitch знизило рейтинг України до рівня «Обмежений дефолт»
Джерело: Reuters
Одне з трьох провідних рейтингових агентств світу Fitch у вівторок, 13 серпня, знизило кредитний рейтинг України з C до RD (“Обмежений дефолт”), посилаючись на закінчення пільгового періоду для виплати єврооблігацій у 2026 році.
Зниження рейтингу відбулося після закінчення 10-денного пільгового періоду для виплати купона за єврооблігаціями 2026 року на суму 750 млн доларів.
Fitch зберегло рейтинг боргу України в національній валюті (LC) на рівні “CCC-” через очікування, що борг LC буде виключено з угоди про реструктуризацію із зовнішніми комерційними кредиторами.
Рейтингове агентство S&P Global 2 серпня також знизило рейтинг України до “вибіркового” дефолту.
- Під час переговорів офіційний Київ не зміг домовитися з групою кредиторів стосовно реструктуризації боргу на близько 20 млрд доларів, що наразі створює загрозу дефолту для України.
- Від початку повномасштабної війни інтерес українців до облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) зріс у понад два рази.
- Україна близька до підписання угоди з Міжнародним валютним фондом про отримання наступних 900 мільйонів доларів зі свого кредиту розміром у 15,6 мільярда доларів.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.