Фізичні вправи лише один-два рази в тиждень можуть знизити ризик деменції – дослідження
Джерело: Sky News
Дослідники стверджують, що фізичні вправи лише на вихідних можуть бути такими ж корисними для уповільнення розумового занепаду, як і тренування протягом тижня.
Дослідження, опубліковане в Британському журналі спортивної медицини, свідчить, що фізичні вправи лише один-два рази в тиждень ефективніше знижують ризик легкої деменції, ніж регулярні тренування.
Це доповнює зростаючу кількість доказів того, що не фізичні вправи, а сам факт їх виконання покращують здоров’я.
Дослідники виявили, що ризик легкої деменції був знижений в середньому на 15% у тих, які займалися спортом один або два рази на тиждень, і на 10% у тих, хто тренувався регулярно і займався спортом частіше.
Взявши до уваги фактори, які можуть вплинути на результати, такі як вік, куріння, тривалість сну, дієта та споживання алкоголю, дослідники припустили, що обидві моделі вправ мають подібний ефект.
- Дослідження свідчить, що вживання більше їжі та напоїв з великою кількістю флавоноїдів, наприклад ягоди, чай і червоне вино, може знизити ризик деменції на 28%.
- Вживання обробленого або червоного м’яса підвищує ризик діабету 2-го типу, до того ж лише дві скибочки шинки на день підвищують небезпеку на 15%, про що свідчить найбільше такого роду дослідження.
- Велике корейське дослідження виявило, що інгібітори натрійзалежного котранспортера глюкози 2-го типу (іНЗКТГ-2) можуть знизити ризик деменції на 35%.
Контррозвідка Служби безпеки України затримала у Харкові 72-річного вченого-механіка, який сприяв вдосконаленню російських дронів-камікадзе “Шахед” для військово-промислового комплексу РФ.
В Ірані заперечили повідомлення про те, що через нещодавню ракетну атаку Ізраїля порушилось виробництво ракет.
Володимир Путін міг опинитися в небезпеці через використання його охоронцями спортивної соціальної мережі Strava.
Туберкульоз знову став найсмертоноснішою інфекційною хворобою у світі, і згідно з новими глобальними оцінками, у 2023 році кількість людей, у яких нещодавно діагностовано туберкульоз, досягла нового максимуму.
Керівників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не допускатимуть до роботи в новій системі, стверджують у Міністерстві охорони здоров’я.