Франція передасть Україні артилерійські системи «Цезар» і снаряди до них, – Зеленський

Джерело: пресслужба президента України

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Франція та США започаткують “Коаліцію артилерії”, у межах якої Франція передасть Україні десятки артилерійських систем “Цезар” і снаряди до них.

Про це Зеленський повдомив в суботу, 10 лютого, після телефонної розмови із президентом Франції Еммануелем Макроном. Глава держави подякував Франції за підтримку та допомогу Україні.

Фото: пресслужба президента

Президенти обговорили поточну ситуацію на фронті, оборонні потреби України та підготовку двостороннього документа щодо безпекових гарантій у межах Вільнюської декларації G7.

Зеленський та Макрон також скоординували календар майбутніх спільних заходів.

Станом на 28 лютого Сили оборони надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку.

ЦРУ та інші американські розвідувальні служби надають дані українським воїнам для цілеспрямованих ракетних ударів, відстежують пересування російських військ та допомагають підтримувати шпигунські мережі.

Спікери 23 парламентів та очільниця Європарламенту у спільному листі звернулись до спікера Палати представників США Майка Джонсона із закликом винести на розгляд ухвалений Сенатом законопроєкт, що передбачає понад $60 млрд на допомогу Україні.

У ЦДЗУ зауважили, що чергова пресконференція президента Володимира Зеленського вкотре продемонструвала небажання глави держави обговорювати найбільш нагальне для українського суспільства питання. Попри одноголосне прохання військових та закону.

Лідер фракції “європейська Солідарність” Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар.