Генсек НАТО підтвердив знищення кораблів Чорноморського флоту Росії ракетами альянсу

Джерело: пресконференція Єнса Столтенберга

14 березня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Сили оборони України завдають ударів по кораблях Чорноморського флоту РФ ракетами країн НАТО.

Столтенберг наголосив, що одна з великих перемог України – вона потіснила Чорноморський флот Росії, додавши, що деякі системи і ракети, які зіграли важливу роль у досягненні цієї мети, постачили союзники по НАТО.

Генсек уточнив, що в атаках на російські військові кораблі використовуються крилаті ракети великої дальності Scalp та Storm Shadow, які постачили Києву Франція та Велика Британія.

Він наголосив, що успіхи у знищенні російського флоту підтверджують важливість збільшення постачання ракет Україні.

За два роки повномасштабної війни Росія втратила понад 20 суден, включаючи десантні кораблі, підводні човни та флагманський крейсер “Москва”. До вторгнення в Україну флот РФ у Чорному морі складався із 74 кораблів.

Зауважимо, росіяни вже втратили 30% свого флоту під час повномасштабної війни.

Водночас українські сили вражають судна не лише за допомогою західних ракет. Київ використовує також некласичні засоби боротьби на морі – надводні дрони.

Нещодавно міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс прокоментував знищення Силами оборони російського корабля “Сергей Котов”, констатувавши, що Чорне море стає дедалі небезпечнішим для росіян.

Раніше британські розвідники прокоментували знищення Україною чергового російського корабля “Сергей Котов”. Фахівці зауважили, що для атаки на корабель уночі 5 березня українські військові використали морські дрони “Magura V5”. Цими ж дронами раніше Україні потопила інший корабель РФ ‒ “Цезарь Куников”.

Речник ВМС Дмитро Плетенчук повідомив, що Сили оборони перехопили ініціативу у Чорному морі.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.