Директор ЦРУ: Без допомоги США Україна ризикує «програти» у війні до кінця року

Джерело: CNN

18 квітня директор ЦРУ Білл Бернс попередив, якщо США не погодять виділення більше військової підтримки, Україна може “програти” війну проти Росії ще до кінця року.

Станом на сьогодні коментарі Бернса є одними із найгостріших попереджень адміністрації Байдена щодо ставок в Україні у той час, як Конгрес обговорює схвалення нового оборонного пакету Києву.

Буквально місяць тому глава ЦРУ попереджав під час свідчень перед Комітетом Сенату з розвідки про наслідки затягування надання додаткової підтримки: “Україна, швидше за все, втратить позиції, і, ймовірно, значні позиції у 2024 році”.

Однак, 18 квітня, під час виступу у Центральному розвідувальному управлінні він попередив, що Україна може бути змушена повністю капітулювати.

З поштовхом, який принесе військова допомога, як практично, так і психологічно, я думаю, що українці цілком здатні протриматися до 2024 року, – пояснив Бернс. – Без додаткової допомоги картина буде набагато жахливішою, — продовжив він. – Є цілком реальний ризик того, що українці можуть програти на полі бою до кінця 2024 року або принаймні надати Путіну змогу диктувати умови політичного врегулювання.

Він не уточнив, що саме розуміє під “програшем”, та одне джерело зазначило CNN, якщо пакет не приймуть найближчим часом, офіційні особи все ще вважають, що Росія навряд чи захопить Україну від “узбережжя до узбережжя”.

Однак, Росія може окупувати значну додаткову територію, після чого фактично заморозити бойові лінії в межах припинення вогню, схожого до ситуація після незаконної анексії українського Криму у 2014 році, — що все одно вважатиметься “втратою”.

Бернс детально поінформував про гостру потребу в основних боєприпасах, з якою Україна зіштовхується на полі бою. Він перерахував два батальйони чисельністю понад 2000 осіб, які здійснювали “15 артилерійських пострілів на день” та “всього 42 мінометні постріли” відповідно.

Вони були подавлені, і це сталося не через нестачу хоробрості чи рішучості з їхнього боку, і я турбуюся, що в майбутньому ми побачимо більше Авдіївок без додаткової допомоги, — наголосив Бернс.

Раніше Голова комітету з розвідки Палати представників, республіканець Майк Тернер висловив переконання, що Конгрес проголосує стосовно пакету допомоги Україні вже протягом тижня. Також він спрогнозував, що законопроєкт схвалять більшістю.

Також сенаторка США від Республіканської партії Джоні Ернст зауважила, що для ухвалення допомоги Україні законодавці прагнуть переконатися, що кошти скеровують саме на озброєння. Ернст наголосила на необхідності переконатися, що “кожен долар підзвітний”, адже традиційно населення у США хвилює питання корупції.

Ми повідомляли, що Майк Джонсон пообіцяв винести допомогу Україні на голосування в Палаті невдовзі після того, як Конгрес повернеться з великодніх канікул, найближчими днями. Водночас, який вигляд матиме законопроєкт – і хто його підтримає – залишається невизначеним через розбіжності між республіканцями та демократами щодо допомоги Києву, та пов’язаної допомоги Ізраїлю.

У лютому Сенат ухвалив пакет допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на 95 мільярдів доларів за підтримки обох партій. Джонсон чинив опір закликам представників обох партій просто винести сенатський законопроєкт на голосування в Палаті представників, заявивши, що його палата виступить зі своїм власним законопроектом, який додасть “деякі важливі нововведення”, не включені у версію Сенату.

Зауважимо, 13 лютого у Сенаті США підтримали пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів. Водночас Майк Джонсон розкритикував його, зазначивши, що може не поставити такий проєкт закону на голосування, оскільки з нього вивели питання щодо безпеки кордонів США, і попередив, що може не поставити його на голосування.

Спікер Палати представників Майк Джонсон заявив, що Конгрес перейде до розгляду допомоги Україні після розв’язання питання бюджету.

Надвечір 28 березня президент Володимир Зеленський повідомив, що провів розмову зі спікером Палати представників Конгресу США Майком Джонсоном, під час якої закликав його провести голосування за схвалення військової допомоги США Україні.

17 квітня Майк Джонсон запевнив, що дотримується свого плану щодо винесення низки законопроєктів про іноземну допомогу, включно з фінансуванням для України, після значного тиску з боку деяких законодавців-консерваторів. У зверненні до членів Палати Джонсон зазначив, що голосування відбудеться цієї суботи ввечері.

За даними синоптиків у п’ятницю, 18 жовтня, у більшості регіонів сухо та сонячно.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що ізраїльські військові знайшли на базах бойовиків “Хезболли” найсучаснішу російську зброю на півдні Лівану.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

Згідно з інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України, в Україні вже намолочено 62,2 млн тонн нового врожаю, який зібраний на площі 16,8 млн га.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.