Глава МЗС Чехії: Війна в Україні – наслідок російського імперіалізму, що загрожує Європі

Джерело: Ян Ліпавський у коментарі DW

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський попередив, що російський імперіалізм загрожує усій Європі. Він наголосив, що РФ вже націлилася на країни Балтії та Польщу. Водночас ні Північноатлантичний альянс, ні Європейський Союз не мають стратегії щодо РФ.

Ліпавський назвав помилкою відсутність спільної стратегії країн НАТО щодо РФ.

Спільні дебати про нашу стратегію щодо Росії не ведуться ні в НАТО, ні в ЄС. Я вважаю це помилкою. Вважаю, що ми повинні вести такі дебати. Під час дискусії треба обговорювати і те, як має закінчитися війна в Україні, — пояснив міністр. — Оскільки ми не маємо такої реальної стратегії, ми маємо дотримуватися тих принципів, які у нас є, — акцентував він, перерахувавши принципи суверенітету та територіальної цілісності України в межах міжнародних кордонів.

Окремо глава чеського відомства наголосив на принципі, згідно з яким держава і народ України повинні мати право голосу при ухваленні рішення про майбутні переговори з Росією. Додавши, що було б неправильно нав’язувати чи диктувати Україні якесь рішення, не запросивши її до участі у цьому процесі.

Водночас, відповідаючи на запитання стосовно пропзиції “заморозити” війну, Ліпавський відповів: “Мене не тішить, коли я чую про заморожування війни, тому що в Україні конфлікт був заморожений з 2014 року, а нинішня війна — це просто продовження замороженого конфлікту, що розпочався у 2014 році. Отже, на мій погляд, це не принесе справедливого та міцного миру на європейському континенті”.

Глава МЗС Чехії висловив тверде переконання, що повномасштабна війна  проти України – це наслідок ще більш масштабної проблеми – російського імперіалізму.

Справжня проблема — це ідея, що лідер Кремля, чи то Путін, чи хтось інший, може піти, захопити шматок території грубою силою і проголосити: “Це моє”.

Чеський міністр нагадав про дії Москви у тимчасово окупованому Криму, а також у Грузії, невизнаному Придністров’ї і наголосив, що російська пропаганда вже націлилася на країни Балтії, Польщу і навіть Чехію.

Читайте також: Foreign Policy: Росія повернулася у сталінське майбутнє

Зауважимо, міністр закордонних справ Латвії Кріш’яніс Каріньш раніше зазначив, що після того, як Володимир Путін залишить політичну сцену — імперські претензії Росії, що нині стали руйнівними для України, і надалі будуть становити загрозу для Європи.

Протягом дня, 19 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 59 вибухів. 

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило в п’ятницю, 19 липня, що громадянина Німеччини в Білорусі засудили до смертної кари і Берлін інтенсивно спілкується з владою в Мінську щодо його долі.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 19 липня, від початку цієї доби по всій лінії фронту відбулося 101 бойове зіткнення. 

Сьогодні, 19 липня, відбувся замах на українську мовознавицю, політикиню, викладачку, доктора філологічних наук Ірину Фаріон….

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич повідомив, що внаслідок російського ракетного удару по Миколаєву вже відомо про 14 поранених, серед них четверо неповнолітніх.