Глава МЗС Німеччини порівняла ситуації у Молдові та Україні

Джерело: Анналена Бербок/X

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.

Протягом кількох років Росія використовує меншини в Україні для своїх цілей. Використовуючи сепаратистів у Молдові, Путін робить ставку на той самий прозорий сценарій, — заявила Бербок. — Молдова не одна, у неї є сильні друзі, — додала міністерка. — Жодна країна не є заднім двором Росії і не може зазнавати дестабілізації.

Раніше схожу заяву зробили у МЗС Франції. Зокрема офіційний представник відомства вказав на дедалі агресивніші спроби дестабілізувати Молдову з боку РФ.

Вимога про так званий захист для сепаратистів з боку Москви без будь-якої автономії — це відомий сценарій, — додав речник.

Також у МЗС Франції наголосили, що на тлі зростаючої агресивності РФ необхідно координувати спільні зусилля країн-союзниць. Водночас, як пояснили у відомстві саме ця агресивність свідчить і про те, що Москва нервує перед рішучістю європейських країн домогтися поразки Росії.

28 лютого депутати невизнаного Придністров’я на з’їзді звернулися до ради федерації та держдуми РФ з проханням про “захист” регіону нібито через “посилений тиск Молдови”.

Глава невизнаного ПМР Вадим Красносільський заявив, що Молдова “використовує глобальні труднощі для утиску Придністров’я”.

Це стосується розвалу Радянського Союзу свого часу, це стосується пандемії, це стосується бойових дій в Україні.

Депутати також звернулися до ООН з проханням “припинити порушення сусідньою Молдовою прав і свобод громадян Придністров’я та не допустити провокацій, що ведуть до ескалації напруженості”.

У зверненні згадують ОБСЄ, Міжпарламентську Асамблею держав СНД, парламент ЄС і Міжнародний Комітет Червоного Хреста.

Депутати просять забезпечити “умови для цивілізованого врегулювання конфлікту”, під яким мають на увазі нібито “тиск Молдови” на регіон.

В РФ заявили, що планують розглянути звернення депутатів ПМР про “захист” від Молдови, коли воно надійде.

Нагадаємо, що 22 лютого речник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов зазначив, що депутати невизнаного Придністров’я не мають наміру звертатись до президента РФ Володимира Путіна стосовно прийняття ПМР до складу Росії.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.