Глава МЗС Німеччини відвідала позиції українських зенітників

Джерело: Bild

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок побувала на околицях Києва, де поспілкувалася з бійцями українського мобільного загону ППО. Міністерка висловила переконання у необхідності посилення українського захисту.

Люди тут, в Україні, з якими я сьогодні знову зустрілася, борються із мужністю левів та левиць. Нам складно собі уявити, що це взагалі означає. Ми були за містом у полі, де молоді люди воюють на зенітних пікапах для збиття дронів та ракет. Ці мобільні групи виїжджають для захисту від атак з повітря критичної інфраструктури, яка не має оборони у вигляді систем Patriot або Gepard. Вони самі їх збивають. Коли атакують дрони, вони не можуть бути впевнені, що самі не будуть під ударом, якщо їх не збити, – поділилася враженнями Бербок від поїздки з заступником головного редактора Bild Паулем Ронцгаймером.

Міністерка зауважила, що вкотре переконалася у необхідності збільшення оборонних постачань. Додавши, що підтримує міністра оборони Бориса Пісторіуса, котрий нещодавно запросив у Мінфіну ФРН 3,8 млрд євро як додаткове фінансування на озброєння України.

Тоді як, відповідаючи на запитання стосовно ракет Taurus, вона пояснила, що рішення про передачу цієї зброї має ухвалити коаліційний уряд. Бербок нагадала, що давно сформувала власну думку щодо цього питання, тоді як канцлер ФРН має іншу думку. Тож для погодження, три партії в уряді повинні прийняти спільне рішення.

21 травня до України з візитом прибула глава МЗС Німеччини Анналена Бербок. У МЗС ФРН наголосили, що візит Бербок до Києва відбувається у непростий час, коли росіяни почали повторний наступ на Харків. Тому мета візиту – запевнити українських союзників у тому, що навіть попри загострення ситуації, Німеччина та Європа залишатимуть на боці України і не припинять підтримувати її.

Зауважимо, у квітні уряд Німеччини запустив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні на тлі посилення російських обстрілів.

Федеральний уряд ФРН виступає з новою ініціативою щодо надання Україні додаткових засобів протиповітряної оборони. З цією метою міністерка закордонних справ Анналена Бербок та глава Міноборони Борис Пісторіус комунікують із союзниками. Адресатами є партнери в НАТО та Європейському Союзі, а також треті країни, зазначив речник МЗС, не надаючи додаткових подробиць.

Україна продовжує залишатися основною країною-отримувачем німецького експорту озброєння. На перший квартал року понад 70% схвалених урядом ФРН коштів отримає наша країна. Згідно з попередніми даними, у першому кварталі 2024 року у Німеччині видано дозволи на остаточний експорт озброєнь на суму близько 5,2 млрд євро. Основною країною-отримувачем стала Україна, для котрої схвалили експорт озброєнь на суму близько 3,8 млрд євро.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.