Зеленський обговорив з Бербок ініціативу Німеччини з пошуку нових систем Patriot Україні

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

21 травня президент Володимир Зеленський та глава МЗС Німеччини Анналена Бербок під час зустрічі обговорили ситуацію на фронті, а також ініціативу ФРН щодо пошуку систем ППО для України на тлі масованих обстрілів з боку РФ.

Зеленський зауважив, що міністерка закордонних справ Німеччини уже із сьомим візитом відвідала Україну з початку повномасштабного російського вторгнення.

Він поінформував, що під час зустрічі розповів про ситуацію на фронті та першочергові оборонні потреби України. Сторони також обговорили спільну ініціативу глав МЗС та Міноборони Німеччини з пошуку додаткових систем Patriot та інших систем ППО для нашої держави.

Дякую за допомогу в захисті нашої незалежності, європейського способу життя і наших людей від російського терору, – зазначив президент.

21 травня до України з візитом прибула глава МЗС Німеччини Анналена Бербок. У МЗС ФРН наголосили, що візит Бербок до Києва відбувається у непростий час, коли росіяни почали повторний наступ на Харків. Тому мета візиту – запевнити українських союзників у тому, що навіть попри загострення ситуації, Німеччина та Європа залишатимуть на боці України і не припинять підтримувати її.

Зауважимо, у квітні уряд Німеччини запустив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні на тлі посилення російських обстрілів.

Федеральний уряд ФРН виступає з новою ініціативою щодо надання Україні додаткових засобів протиповітряної оборони.

З цією метою міністерка закордонних справ Анналена Бербок та глава Міноборони Борис Пісторіус зв’язалися з союзниками. Адресатами є партнери в НАТО та Європейському Союзі, а також треті країни, зазначив речник МЗС, не надаючи додаткових подробиць.

Ініціатива “Негайні дії протиповітряної оборони” спрямована на якнайшвидше надання Україні посиленої підтримки ППО.

На тлі посилення російських атак на цивільну інфраструктуру, 86 депутатів Європарламенту підписали листа, в якому закликають ЄС негайно спорядити Україні зенітно-ракетні комплекси Patriot для відбиття російських атак.

Раніше Верховний представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що Європейський Союз не вживає належних заходів для захисту України від спроб Росії зруйнувати українські міста з використанням ракет та керованих бомб.

27 березня речник Повітряних Сил Ілля Євлаш повідомив, що нині Сили оборони мають у своєму розпорядженні потрібні системи SAMP/T та Patriot для збиття російських протикорабельних гіперзвукових ракет “Циркон”.

Варто додати, що Україна продовжує залишатися основною країною-отримувачем німецького експорту озброєння. На перший квартал року понад 70% схвалених урядом ФРН коштів отримає наша країна. Згідно з попередніми даними, у першому кварталі 2024 року у Німеччині видано дозволи на остаточний експорт озброєнь на суму близько 5,2 млрд євро.

Водночас основною країною-отримувачем стала Україна, для котрої схвалили експорт озброєнь на суму близько 3,8 млрд євро.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.