Глава МЗС Великої Британії відмовився засуджувати Трампа через його заяви про Гренландію
Джерело: Sky News
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі відмовився засудити заяви Дональда Трампа щодо приєднання острова Гренландія до США.
Леммі наголосив, що “не збирається засуджувати найближчого союзника” Великої Британії. Він додав, що подібні заяви майбутнього президента США є “класичними” для нього.
“Я справді думаю, що це класичний Дональд Трамп”.
Британський міністр зауважив, що Трамп нещодавно здобув значну перемогу на виборах, отримавши підтримку фактично у всіх демографічних групах.
“Він прийшов, дуже чітко заявив, що працюватиме для робітників. І він вважає, що національна економічна безпеки Америки є центром цього. Ось чому він порушує питання, пов’язані з Панамським каналом і, як я підозрюю, з Гренландією”.
За словами Леммі, за “зацікавленістю” Трампа стоять “справді дуже вагомі проблеми нацбезпеки та економіки”.
Він також зауважив, що майбутнє Гренландії може визначати лише її народ і додав, що з моменту створення НАТО жодна з країн-членів не воювала.
“І я не думаю про це. Я не засуджуватиму нашого найближчого союзника. Я займаюсь інтерпретацією того, що стоїть за цим (заявами), і є деякі значні проблеми національної економічної безпеки. Це підґрунтя, на якому Дональд Трамп виграв вибори”.
- Новообраний президент США Дональд Трамп відмовився взяти на себе зобов’язання не використовувати американських військових для отримання контролю над Панамським каналом і Гренландією.
- Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро заявив, що Європейський Союз не дозволить жодній державі атакувати його суверенні кордони. Заяву стала відповіддю на коментарі обраного президента США Дональда Трампа щодо можливості контролю над Гренландією.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.