Глава МЗС Великої Британії зустрівся з Трампом, намагаючись зміцнити підтримку України

Джерело: The Guardian

9 квітня глава МЗС Великої Британії Девід Кемерон провів переговори з Дональдом Трампом у Флориді на тлі спроб посилити підтримку України та просування нового пакету допомоги, який затримується в Конгресі.

У британському відомстві зауважили, що зустріч міністрів з опозиційними кандидатами є стандартною практикою в межах їхньої звичайної міжнародної взаємодії.

Дискусія Кемерона з ймовірним кандидатом у президенти від Республіканської партії переважно стосувалася України, війни у секторі Гази та майбутнього НАТО.

Трамп неодноразово висловлював побоювання щодо допомоги Україні та ставив під сумнів прихильність США НАТО.

Також зазначається, що під час свого візиту до Вашингтона Кемерон попередить, що успіх Києва в розгромі Росії є “життєво важливим для американської та європейської безпеки”. Міністр закличе законодавців схвалити “термінову” подальшу допомогу для країни.

Британський міністр проведе переговори зі своїм американським колегою Ентоні Блінкеном, радником з національної безпеки Джейком Салліваном і лідером республіканців у Сенаті Мітчем МакКоннелом, а також сподівається зустрітися зі спікером Палати представників Майком Джонсоном, чиї колеги перешкоджають голосуванню за допомогу Україні у 60 мільярдів доларів.

У МЗС додали, що Кемерон домагатиметься надання Україні ресурсів, необхідних для “переходу в наступ” у 2025 році, і закликатиме лідерів Конгресу “змінити наратив” щодо підтримки Києва.

Раніше ми повідомили, що Майк Джонсон пообіцяв винести допомогу Україні на голосування в Палаті невдовзі після того, як Конгрес повернеться з великодніх канікул, найближчими днями. Водночас, який вигляд матиме законопроєкт – і хто його підтримає – залишається невизначеним через розбіжності між республіканцями та демократами щодо допомоги Києву, та пов’язаної допомоги Ізраїлю.

У лютому Сенат ухвалив пакет допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на 95 мільярдів доларів за підтримки обох партій. Джонсон чинив опір закликам представників обох партій просто винести сенатський законопроєкт на голосування в Палаті представників, заявивши, що його палата виступить зі своїм власним законопроектом, який додасть “деякі важливі нововведення”, не включені у версію Сенату.

Зауважимо, 13 лютого у Сенаті США підтримали пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів. Водночас Майк Джонсон розкритикував його, зазначивши, що може не поставити такий проєкт закону на голосування, оскільки з нього вивели питання щодо безпеки кордонів США.

Спікер Палати представників Майк Джонсон заявив, що Конгрес перейде до розгляду допомоги Україні після розв’язання питання бюджету.

Надвечір 28 березня президент Володимир Зеленський повідомив, що провів розмову зі спікером Палати представників Конгресу США Майком Джонсоном, під час якої закликав його провести голосування за схвалення військової допомоги США Україні.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.