«Голосував проти законопроєкту про БЕБ»: Осадчуку намагалися зірвати відрядження до Гааги
Джерело: Андрій Осадчук/Facebook
Народний депутат від партії “Голос” Андрій Осадчук розповів, що до нього звернулися з проханням відкликати заяву про відрядження до Гааги на чолі делегації правоохоронного комітету після того, як він проголосував проти законопроєкту про БЕБ.
“Банкова перетворила відрядження народних депутатів за кордон на таку собі “політичну валюту”, якою вони фактично торгують. Зокрема, представники ОПЗЖ, які справно голосують в унісон зі “слугами”, періодично їздять у закордонні відрядження, тобто за логікою Голови ВРУ представляють інтереси України, в той час як опозиційних депутатів фактично регулярно не випускають за межі країни”, – написав він.
Осадчук зауважив, що це відбувається, коли “Україні критично необхідно просувати свій порядок денний повсюдно у світі, в той час як ресурсу, щоб представляти інтереси України – вкрай обмаль”.
При цьому народний обранець вважає, що “депутати з опозиційних фракцій, які знають англійську, інші іноземні мови мови, цілком могли би, мали б виконувати цю функцію, спілкуючись зі своїми візаві за кордоном, а також з виборцями наших країн-партнерів, адже політики там орієнтуються на волю виборців”.
“Мене особисто просили, щоб я відкликав заяву про відрядження до Гааги на чолі делегації правоохоронного комітету після того, як я проголосував проти законопроекту по БЕБ. Що це взагалі таке? В якій країні таке можливо?” – обурився він.
Водночас Осадчук наголосив, що альтернативи фізичній присутності українських політиків за кордоном для просування наших інтересів просто немає.
“Нам критично потрібна зброя, потрібне фінансування, однак українське керівництво не робить висновків з недоліків роботи, і це все може дуже погано закінчитись. Нам зараз треба кидати всі ресурси на роботу із Заходом, бо від їхньої підтримки залежить виживання України у цій війні”, – резюмував він.
- Кабінет міністрів України вніс до Верховної Ради два законопроєкти, спрямовані на перезавантаження роботи Бюро економічної безпеки (БЕБ).
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.