Голова Військового комітету НАТО у Києві закликав до сильної підтримки з боку союзників

Джерело: Reuters

21 березня, під час візиту до Києва, голова Військового комітету НАТО Роб Бауер заявив, що союзники України не повинні бути надто песимістичними щодо здатності дати відсіч російським військам, і закликав до швидкої доставки важливих пакетів оборонної допомоги.

Бауер очолив перший офіційний візит до Києва військової делегації НАТО з лютого 2022 року, коли Росія направила сотні тисяч військових в Україну під час повномасштабного вторгнення.

Нині українські війська зазнають нестачі боєприпасів, снарядів і особового складу, тоді як російські сили повільно просуваються на східних напрямках фронту.

Україна потребує ще більшої підтримки. І вам вона потрібна зараз. Час в Україні не вимірюється днями, тижнями чи місяцями. Він вимірюється людськими життями. У союзних державах тиждень – тиждень. В Україні тиждень – мати, батько, дитина, друг, коханий, втрачені назавжди, – наголосив він на Київському безпековому форумі.

Адмірал привітав стійкість і здатність України швидко адаптуватися, змінюючи багато аспектів сучасної війни.

Бауер також зустрівся з головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським для обговорення нинішньої бойової ситуації. Зокрема Сирський повідомив, що мовилося про постачання боєприпасів і ППО.

З міністром закордонних справ Дмитром Кулебою Бауер обговорив перспективи бойової підготовки українських військовослужбовців та співпрацю ОПК.

Хоча світ, можливо, був надто оптимістичним у 2023 році, ми не повинні робити ту ж помилку, ставши надто песимістичними у 2024 році, – наголосив Бауер, висловлюючи впевненість у здатності України досягти успіху на полі бою.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.