Google виділяє 10 млн доларів для підтримки українських стартапів

Джерело: Мінцифри

Компанія Google продовжує підтримувати українські стартапи і відтак починає приймати заявки на другий етап Фонду підтримки Google для стартапів в Україні.

Українські компанії зможуть отримати до $100 тисяч для ведення бізнесу. Ці кошти можна вкласти у відновлення бізнесу, що постраждав через війну, масштабування чи створення нового продукту для виконання завдань компанії.

Окрім фінансування, стартапи можуть отримати додаткові $350 тисяч у вигляді кредитів Google Cloud. Так, стартапи отримають доступ до інноваційних рішень та продуктів Google і зможуть розширити можливості для розвитку команд.

Щоб отримати підтримку від Google, необхідно мати:
  • зареєстровану юридичну особу в Україні;
  • мінімально життєздатний продукт (MVP), який має потенційний комерційний успіх та цінність для користувачів.

Пріоритет надаватимуть компаніям, які використовують штучний інтелект.

Подати заявку на отримання гранту можна до 5 червня.

Переможців нового етапу Фонду підтримки Google для стартапів в Україні оголошуватимуть поетапно – у червні та вересні 2024 року, а також протягом 2025 року.

Нагадаємо, Google for Startups Ukraine Support Fund уже надав гранти 58 українським стартапам на загальну суму $5 млн. Також стартапи отримали технічну та менторську підтримку для розвитку бізнесу, що значно сприяло відновленню економіки.

Шевченківський суд Києва засудив громадянку Росії Ольгу Биковську до п’яти років ув’язнення за заклики до сексуального насильства над українками під час повномасштабного вторгнення РФ.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою колишню головну лікарку Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяну Крупу. Проте їй зменшили застави з 230 млн грн до 130 млн грн. 

80-річна Валентина Петрівна зі Слов’янська передала своїх улюбленців – двох кішок і кота – волонтерам UAnimals, котрі евакуювали тварин із зони бойових дій. Разом із пухнастими вихованцями вона залишила детальну записку про кожного: вік, стан здоров’я, щеплення та особливі звички.

Китайські добровольці беруть участь у захисті України, хоча їх значно менше, ніж тих, хто воює на боці Росії. Журналістка Чай Цзін у своєму матеріалі поспілкувалася з громадянами Китаю, котрі воюють по різні боки фронту.

Через початок повномасштабного вторгнення український важкоатлет Олександр Пєлєшенко залишив свою спортивну діяльність, аби стати на захист країни. Проходив службу в одній з бригад територіальної оборони Києва, далі був частиною 79-ї ОДШБр, з грудня 2022 доєднався до 47-ї ОМБр. Загинув спортсмен під час військової служби у травні минулого року.В пам’ять про Олександра Пєлєшенка відбудеться турнір з важкої атлетики  — змагання, що збере друзів, колег та атлетів різних рівнів підготовки, аби вшанувати силу, відданість та незламний дух героя.