Google вивчає можливість стягнення плати за «преміальні» функції зі штучним інтелектом

Джерело: Bloomberg

Google розглядає можливість введення плати за нові “преміальні” функції, які працюють на базі штучного інтелекту. Це уперше, коли будь-який з їх основних продуктів може бути платним.

Згідно із повідомленням Financial Times, технологічний гігант розглядає різні опції, включаючи включення певних функцій пошуку штучного інтелекту в їх платні підписки.

За даними FT, які посилаються на три неназвані джерела, знайомих із планами, інженери розробляють технологію для впровадження такої послуги, проте керівництво ще не прийняло рішення щодо часу та функцій запуску. Пошукова система Google залишатиметься безоплатною, а реклама буде відображатися поруч з результатами пошуку, навіть для підписників, повідомляє FT.

“Ми продовжуємо швидко вдосконалювати продукт, щоб задовольнити потреби нових користувачів”, — сказав речник. “Ми не працюємо над пошуком без реклами та не розглядаємо його. Як ми робили багато разів раніше, ми продовжуватимемо створювати нові преміумможливості та послуги, щоб покращити наші пропозиції щодо підписки в Google”.

Цей потенційний крок свідчить про те, що підрозділ Alphabet Inc. ще не до кінця зрозумів, як використовувати нову технологію штучного інтелекту, не порушуючи свого основного рекламного бізнесу. Після публікації цих новин акції впали на менше ніж 1% під час розширених торгів.

Від моменту запуску ChatGPT в кінці 2022 року OpenAI став серйозним конкурентом для Google. Здатність ChatGPT надавати відповіді у формі розповіді змусила Google переглянути свою стратегію в галузі рекламного бізнесу і вебпошуку. В той самий час, нові стартапи в галузі пошуку також намагалися привернути користувачів до платних підписок для доступу до різноманітних функцій штучного інтелекту або для забезпечення кращої конфіденційності.

Google почав тестувати власний пошуковий сервіс на базі штучного інтелекту, який поєднує персоналізовану розповідь з посиланнями на вебсайти та рекламу. Проте впровадження функцій цього експериментального “пошукового досвіду створення” у загальні пошукові послуги Google відбувалося повільно.

У лютому Google додав новий платний рівень до своєї послуги споживчої підписки, який надає доступ до останньої моделі штучного інтелекту Gemini. Користувачі, які підписалися на Google One AI Premium, можуть використовувати вдосконалений чат-бот Gemini та отримати доступ до генеративних моделей у популярних сервісах, таких як Gmail і Google Docs.

За словами колишнього співробітника Google, розробка технології генеративного штучного інтелекту для забезпечення пошукових запитів є дорогим заходом. Він також вказав, що високі витрати, ймовірно, впливають на рішення не впроваджувати широкомасштабно нові функції.

За словами аналітика Bloomberg Intelligence Мандіпа Сінгха, введення плати за певні функції пошуку зі штучним інтелектом може допомогти Google збільшити свій дохід від підписок, не шкодячи основному рекламному бізнесу.

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.

Принцеса Уельська Кейт Міддлтон повідомила, що у неї настала ремісія після лікування від раку.

Міністерство оборони Німеччини, Бундесвер (збройні сили ФРН) та інші відомства і посадові особи, пов’язані з міністерством оборони, припиняють вести сторінки в соцмережі X Ілона Маска.

Дослідження останніх десятиліть вказують на тісний зв’язок між забрудненням повітря та пошкодженнями мозку. Відомо, що забруднення твердими частками, озоном та токсичними газами сприяє захворюванням дихальної системи й серця.