«Готуємося до зимового періоду» – глава Міноборони поінформував про результати тижня

Джерело: Рустем Умєров/Facebook

15 жовтня міністр оборони Рустем Умєров оприлюднив результати робочого тижня. Зокрема поінформував про взяті зобов’язання країн-партнерок під час засідання у форматі “Рамштайн” та розповів про свій візит на фронт.

Умєров зауважив, що цього разу уперше на “Рамштайн” був присутній президент Володимир Зеленський. Під час зустрічі українська сторона закликала партнерів забезпечити Україну додатковими системами ППО і боєприпасами до них, артилерії, РЕБ.

Також запропонували створення нової коаліції — “Коаліцію розвитку оборонної індустрії”.

Наша мета – залучити іноземні оборонні компанії побудувати виробництва в Україні, цим самим створимо робочі місця і підтримаємо економіку, — пояснив міністр.

Він також висловив вдячність союзникам за нові пакети допомоги.

Так, з головного:

  • США – ППО та артилерія;
  • Велика Британія – розмінування;
  • Данія – F-16;
  • Канада – тепла форма для військових;
  • Бельгія – винищувачі F-16, курси для пілотів F-16;
  • Іспанія – додаткові системи ППО, розмінування;
  • І багато іншої необхідної допомоги від майже десятка країн-союзників.

Окрім цього, Умєров зазначив, що засідання Ради Україна-НАТО вперше провели на рівні міністрів оборони. І додав, що відтепер Україна веде переговори з країнами-членами НАТО на рівноправній основі, а не як гість.

Під час засідання Рамштайн міністр оборони США Ллойд Остін запевнив, що США продовжать підтримку України у боротьбі проти російської агресії.

Голова оборонного відомства зауважив на ще одній важливій зустрічі у Брюсселі – з Генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом.

Готуємо наступний Саміт Україна-НАТО у Вашингтоні. Подякував керівнику НАТО, країнам-членам Альянсу за допомогу, — мовиться у дописі.

Своєю чергою, з міністром оборони Болгарії Тодором Тагарєвим підписали Меморандум про співпрацю у сфері кібербезпеки, комунікацій і про отримання військово-технічної допомоги.

Додатково Умєров провів “плідні переговори” з колегами із Бельгії, Канади, Німеччини, Греції, Албанії, Туреччини.

Він висловив вдячність за допомогу, зокрема із ППО, у тренуванні українських військових, а також за лікування і реабілітацію наших воїнів.

Глава Міноборони провів телефонну розмову з міністеркою оборони Нідерландів Кайсою Оллонгрен. Сторони обговорили нагальні потреби на фронті, серед них – артилерія, далекобійні ракети.

Українська сторона подякувала країні за лідерство в коаліції F-16, за навчання наших пілотів і за готовність надати літаки.

Тема літаків F-16 стала однією з основних і у телефонній розмові з моєю колегою Людивін Дедондер — Міністром оборони Бельгії, — зауважив міністр.

Окремо спільно з командою міністерства Умєров провів нараду з прем’єр-міністром та міністрами. На якій обговорили спільні міжурядові проєкти та продукти. Також провів переговори з міністром цифрової трансформації України Михайлом Федоровим. Пояснив, що нині Україна зосереджена на цифровізації процесів постачання для Сил оборони.

Провів перемовини з однією із найбільших світових оборонних корпорацій разом з Міністром стратегічних галузей промисловості Олександром Камишіним. Це ще один крок до нашої мети, а саме зосередження виробництва зброї західних зразків на нашій території. Поєднання нашого бойового досвіду і провідних іноземних технологій – ключ до спільного успіху, — додав міністр.

Наприкінці тижня глава оборонного відомства відвідав Південно-східний напрямок наших військ.

На місці заслухав командувача ОСУВ “Таврія” бригадного генерала Олександра Тарнавського, почув про наявні проблеми, окреслили шляхи їх вирішення.

Також міністр зустрівся із командуванням бригад 10-го армійського корпусу, обговорили постачання озброєння та техніки. Умєров нагородив воїнів, котрі проявили себе в боях з ворогом.

Вони кожного дня наближають деокупацію Криму та всіх окупованих територій. Ціною важких втрат. Вдячний кожному та кожній!

Окрім цього, він зустрівся із командувачем Повітряних Сил генерал-лейтенантом Миколою Олещуком. Під час зустрічі обговорили стан українського ППО та захист обʼєктів критичної інфраструктури.

Готуємось до зими. Ознайомився з оснащенням мобільних вогневих груп для боротьби з дронами-камікадзе, працюємо над збільшенням кількості таких груп, — поінформував Умєров.

  • 11 жовтня міністр оборони Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін повідомив про результати засідання Контактної групи з питань оборони України у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі.
  • Європейський Союз має виділити більше коштів на підтримку України у своєму довгостроковому бюджеті та збільшити фінансування на військову логістику ЄС, заявила міністерка фінансів Литви Гінтаре Скайсте.
  • Німеччина спорядила “другий зимовий пакет для України“: увійшли системи IRIS-T та Patriot.

Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.

ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією. 

Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів. 

В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.

За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.